با هدف شناخت و معرفی گونه های شاخص گیاهی و جانوری استان یزد و به همت گروه زیست شناسی و انجمن علمی زیست شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر نمایشگاه عکس با موضوع تنوع زیستی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد و سایر مسئولان در نگارخانه کتابخانه مرکزی یزد گشایش یافت.

به گزارش صبح ساباط؛ با حضور محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، محمدعلی شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد، محمود دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر و سایر مسئولان در نگارخانه کتابخانه مرکزی یزد و به منظور شناخت و معرفی گونه های شاخص گیاهی و جانوری استان یزد و به همت گروه زیست شناسی و انجمن علمی زیست شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر نمایشگاه عکس با موضوع تنوع زیستی گشایش یافت.

رئیس واحد اشکذر در این مراسم گفت: نزدیک به یک میلیون و ۷۵۰ هزار گونه زیستی شناسایی و نامگذاری شده و تخمین زده می شود حدود ۱۰ میلیون موجود زنده وجود داشته باشد که باید شناسایی و معرفی شوند و وضعیت فعلی حیات در کره زمین نتیجه ۳ میلیارد سال فرآیند تکاملی است.

دهقانی اشکذری افزود: ما الان باید این گونه ها را حفظ کنیم و یکی از راه های حفظ آن، برگزاری نمایشگاه های مختلف و معرفی حیات وحش و تنوع زیستی به دیگران است و با توجه به این که دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر قطب زیست شناسی استان یزد است یکی از رسالت هایش معرفی حیات وحش و تنوع زیستی بوده و هست و وظیفه خود دانسته که معرفی کند و برگزاری این نمایشگاه در همین راستا است که ما بتوانیم به نسل جوان و افراد مختلف شناسایی کنیم.

گفتنی است؛ آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه شامل ۵۰ تابلو، ترکیبی از انواع گونه های گیاهی و جانوری از آثار محمد رضا صالحی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ژنتیک واحد اشکذر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد نیز پس از افتتاح و بازدید از این نمایشگاه گفت: یکی از افتخارات و رسالت های جدی دانشگاه آزاد این است که در نسل پنجم دانشگاه ها می گویند که با جامعه و صنعت و بازار ارتباط بگیرند و به نظرم ارتباط با جامعه مهم تر است تا نسل ما با فضای واقعی دانشگاه آثاری از خودش را به جامعه و مردم منتقل کند و در کنار آن ظرفیت کارهای تربیتی و خداشناسی و فرهنگی دارد که مثل این فضا که طبیعتاً خیلی ظرفیت دارد.

دهقانی اشکذری با عرض تشکر و تبریک به عوامل جمع آوری این مجموعه آثار و انتشار آن ها گفت: بالاخره رسالت عکاس و هنرمند این است که آثارش را منتشر کند.

وی خواستار برگزاری این نمایشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد شد و افزود: با برگزاری این نمایشگاه ها، جوان ها با فضاها و ظرفیت های و پتانسیل های شهر یزد آشنا شده و حتی در حوزه رشته های دانشگاهی مرتبط نیز باعث جذب دانشجو می شود چرا که دیدن فضای واقعی برای دانشجو در این راستا جذاب است.

علاقه مندان می توانند تا دوم آبان ماه صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۴ تا ۸:۳۰ از این نمایشگاه جذاب بازدید کنند.