به مردم بزرگ ایران که پشتوانه اقتدار کشور و‌ دیپلماسی پویا هستند صمیمانه درود می فرستم. ما به تلاش های قوی خود هم برای بی اثر کردن تحریم ها و هم برای لغو تحریم های ظالمانه علیه کشور ادامه می دهیم.

به گزارش صبح ساباط؛ همزمان با آغاز به کار نشست ۷۷ مجمع عمومی سازمان ملل متحد به همراه رئیس جمهور محترم و همکارانم در وزارت امور خارجه به نیویورک سفر کردم.

در این سفر چند روزه که در بخش اول آن جناب آقای رئیسی حضوری فعال ، موثر و پرکار داشتند ، اینجانب در ادامه علاوه بر حضور در نشست ها و جلسات رسمی‌با ۴۲ همتا و مقام عالیرتبه از کشورهای مختلف و از جمله دبیرکل و سایر مقامات ارشد سازمان ملل دیدار و گفتگو داشتم که مشروح آن در رسانه‌ها منتشر شده است.

در تمام این دیدار ها و جلسات ضمن پیگیری توافقات جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها و مجامع بین الملی ، سعی بر این داشتم که با تشریح واقع بینانه وضعیت فعلی منطقه و جهان، تحلیل درستی خارج از جو رسانه‌ای مرسوم به طرفهای گفتگو منتقل کنم.

در اکثر این دیدارها در خصوص روند مذاکره رفع تحریم ها رایزنی کردم و موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران را که خواهان توافق خوب ، قوی و پایدار هستیم اما به شرط انتقاع اقتصادی از توافق، تبیین کردم.

در دیدار با مقامات کشورهای مختلف از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و جایگاه مهم ایران به عنوان جزیره ی ثبات در منطقه ای متلاطم یاد می‌کنند. البته همین ثبات و قدرت است که باعث می‌شود دشمنان به هر بهانه ای بخواهند مانع پیشرفت و توسعه ایران شوند را که قطعا نمی‌توانند؛ به مردم بزرگ ایران که پشتوانه اقتدار کشور و‌ دیپلماسی پویا هستند صمیمانه درود می فرستم. ما به تلاش های قوی خود هم برای بی اثر کردن تحریم ها و هم برای لغو تحریم های طالمانه علیه کشور ادامه می دهیم.