در سال تحصیلی جدید حدود ۳۰۵ هزار و ۲۲۴ دانش آموز مشغول به تحصیل می شوند.

به گزارش صبح ساباط؛ کاظم رحیمی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد صبح امروز در نشست خبری به مناسبت بازگشایی مدارس حضور یافت.

وی در این نشست با بیان اینکه همواره رسانه ها به دنبال تقویت اهداف و برنامه های آموزش و پرورش بودند گفت: رسانه های استان همواره در فضایی آرام مطالبات مردم را از آموزش و پرورش پیگیری و دغدغه ها را منتقل نمودند.

رحیمی نژاد تصریح کرد: به همت همکاران ما بعداز شرایط کرونا سال تحصیلی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ با شعار «تحول در آموزش و تعمل در تربیت» از مهرماه آغاز می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش؛ بازآموزی معلمان جدبد الاستخدام و اجرای برنامه های تربیتی نظیر عفاف و حجاب، هویت ایرانی اسلامی،. برپایی نماز جماعت،. توجه به ساعت های تربیتی و  دانش آموز محوری را از جمله برنامه های این اداره کل برای تحقق شعار سال تحصیلی جدید دانست.

وی با اشاره به شروع سال تحصیلی جاری از صبح فردا اضافه کرد: تمامی این اقدامات در راستای گام دوم انقلاب و سند تحول آموزشی بوده و با استفاده از تجارب مفلمان صورت خواهد گرفت.

رحیمی نژاد در ادامه تصریح کرد: زنگ غنچه ها برای دانش آموزان پیش دبستانی در روز ۳۰ شهریور، چ زنگ شکوفه ها برای کلاس اولی ها در روز ۳۱ شهریور  و  زنگ همگانی مهر و مقاومت در تمامی مدارس استان در روز شنبه دوم مهرماه  نواخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان یزد از پیشگامان احداث هنرستان های جوار کارخانه ای به شمار میرود اظهار داشت:  سه هنرستان در جوار معدن در مروست ، بهادران و چادرملو  فعالیت خود را با هدف کاهش تمایل دانش آموزان به رشته های نظری و هدایت آنان به رشته های مهارتی همزمان با سال تحصیلی جدید فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و با این هنرستان ها به دنبال هویت بخشی به دانش آموزان،تربیت نیروی ماهر موردنیاز  صنایع و کارخانجات و کاهش بیکاری در استان هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید حدود ۳۰۵ هزار و ۲۲۴ دانش آموز مشغول به تحصیل می شوند که از این تعداد ۲۶ هزار  ۷۳۵ نفر پیش دبستانی ، ۱۶۴ هزار و ۱۳۱ دانش آموز در مقطع ابتدایی ، ۶۳ هزار و ۸۰۹ نفر متوسطه اول و ۵۰ هزار و ۵۴۹ دانش آموز هم در مقطع متوسطه دوم تحصیل می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان را یکهزار و ۵۰۰ نفر بیان کرد و گفت: اکثریت این دانش آموزان از اتباع بیگانه هستند که با توجه به مهاجرپذیر بودن استان امکان تغییر آمار آنان وجود دارد.

رحیمی‌نژاد در خصوص تامین سرویس مدارس نیز گفت: تامین و تعیین نرخ سرویس برعهده مدارس نیست، اما مدیران مدارس هر سال به شرکت‌ها مراجعات متعددی دارند تا بتوانند سرویس مناسبی برای مدارس تامین کنند امسال به علت افزایش هزینه‌ها، مشکلاتی در این زمینه به وجود آمده که پیگیری‌های زیادی برای کاهش آن صورت گرفته است.

  • نویسنده : حیران