مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد گفت: تشکل های مردم نهاد با تجربه و تخصصی که دارند؛ می توانند رابطین خوبی بین دولت و مردم باشند.

به گزارش صبح ساباط؛ محمدمهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در نشست صمیمانه ای که با حضور معاونین و مدیران این شرکت و تعدادی از نمایندگان تشکل های مردم نهاد برگزار شد؛ با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین موضوع کشور آب و حکمرانی بر آن می باشد؛ گفت: در سلسله مراتبی که در گذشته اعمال شد کامیابی چندانی در اعمال حکمرانی خوب آب به دست نیامد.

جوادیان زاده در ادامه اظهار داشت: ما از تشکل های مردم نهاد می خواهیم تا با تعامل با مسئولین و دولتمردان و با نگاهی منطقی،علمی و بکارگیری تخصص، تجربه و خرد جمعی اندوخته شده در این نهادها بتوانیم به مدیریت درست و شایسته بر موضوع آب دست یابیم.

وی همچنین افزود: امروز نابسامانی های جوی و احتمال تکرار آن ها عیان شده است و تغییر اقلیم به گونه ای شدت گرفته که در اوج شدیدترین خشکسالی ها شدیدترین بارش ها صورت می گیرد و ما متاسفانه در مدیریت خشکسالی و مدیریت بارش های سیلابی موفق نبوده ایم.

شایان ذکر است؛ نمایندگان سمن های محیط زیستی استان یزد نیز با تشکر از برگزاری این نشست؛ ضمن تاکید بر اهمیت آموزش همگانی و فرهنگ سازی در حوزه حفاظت از محیط زیست و صیانت و مدیریت منابع آب، اعلام آمادگی برای همکاری در برگزاری برنامه های آموزش همگانی و فرهنگ سازی در این حوزه نمودند.