به گزارش صبح ساباط؛ مجموعه آنیک در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در زمینه سیستم های حفاظتی آغاز نمود. ابتدای امر هدف نصب و راه اندازی و طراحی پروژه های مختلف در این بخش بود ولی با گذشت کمتر از یکسال با توجه به مشکلات این بخش و بررسی های انجام شده مجموعه آنیک هدف […]

به گزارش صبح ساباط؛ مجموعه آنیک در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در زمینه سیستم های حفاظتی آغاز نمود. ابتدای امر هدف نصب و راه اندازی و طراحی پروژه های مختلف در این بخش بود ولی با گذشت کمتر از یکسال با توجه به مشکلات این بخش و بررسی های انجام شده مجموعه آنیک هدف بعدی خود را تولید چند محصول در کنار دزدگیر اماکن قرار داد. این شرکت اولین فعالیت جدی خود را در این بخش با تحقیق در ساخت تلفن کننده سیم کارتی شروع نمود محصولی که در آن سال در بازار وجود نداشت ولی نیاز به آن روز به روز افزایش پیدا می کرد.

دزدگیرهایی با قابلیت‌ تماس از طریق سیم‌کارت

مدیر عامل شرکت دانش بنیان آنیک الکترونیک کویر یزد گفت: فعالیت این شرکت از سال ۱۳۸۹ در زمینه سیستم‌های حفاظتی آغاز که در ابتدا از تلفن‌های کارتی فعالیت خود را شروع و اکنون با اشتغالزایی برای ۸۰ نفر رتبه اول سیستم‌های حفاظتی کشور از لحاظ فروش و کیفیت را در اختیار دارد. بدلیل عدم وجود این محصول در بازار و شروع تقاضا، محصول به نظر مناسبی برای آینده به نظر می رسید. بدلیل عدم وجود قطعات مناسب در آن زمان در اصل یک گوشی موبایل ساده بخش اصلی آن تلفن کننده را تشکیل می داد. یک دستگاه از صفر تا صد دست ساز که ظاهر خیلی خوبی نداشت ولی از نظر کارکرد بسیار خوب بود.

حسین جعفری عنوان کرد: اوایل فروختن آن محصول با توجه به نداشتن نام و نشانِ مناسب و احساس عدم نیاز و همچنین قیمت نسبتاً بالا به سختی انجام می گرفت ولی به مرور و با ورود قطعات مخابراتی و طراحی های بهتر و کامل تر، شرکت بعد از چند سال یک محصول نسبتاً صنعتی و در حد و اندازه تجاری وارد بازار کرد. چندین سال نیز در تلاش برای ثبت خود به عنوان شرکت دانش بنیان بودیم که در نهایت با ارائه پکیج «سامانه جامع نظارت و كنترل هوشمند» این مهم محقق شد. اکنون در حال طراحی محصولات جدیدی هستیم و تولیدات این واحد شامل سیستم حفاظتی پیشرفته و دزدگیرهایی با قابلیت‌های ویژه‌ از جمله تماس از طریق سیم‌کارت است.

تولید بروزترین سیستم های حفاظتی در سطح برندهای برتر جهانی

وی در ادامه بیان تاریخچه تاسیس شرکت خود بیان داشت: زمان نسبتاً طولانی طول کشید تا شرکت آنیک توانست یک نام و نشان کسب کند ولی سرعت رشد و درخواست ها به مرور بیشتر و بیشتر می شد. در مدت حدود ۷ سال شرکت فقط تلفن کننده سیم کارتی در مدل ها و امکانات مختلف تولید میکرد تا بالاخره در سال ۱۳۹۴ طراحی و ساخت دزدگیر را نیز شروع کرد و خوشبختانه در این بخش موفقیت بسیار سریعتر از انتظار به دست آورد. در کمتر از چند ماه دزدگیر سیم کارتی «آنیک» بسیار در بازار جا باز کرد و نامش بر سر زبان بسیاری از همکاران به عنوان یک دستگاه خوب بیان می شد. ولی با وجود این شرکت هرگز تلاش برای تحقیقات و توسعه بیشتر دزدگیر را کم نکرد بلکه هزینه و وقت بیشتری صرف نمود تا بتوان خود را در میان برترین های تولید کننده معرفی کند. اهداف شرکت تولید بروزترین سیستم های حفاظتی حتی در سطح برندهای برتر جهانی و در نهایت تولید محصولاتی است که قدرت صادرات به اروپا را نیز داشته باشیم.

تلاش برای تحقیق، طراحی و ساختارشکنی حتی در قالب ظاهری دزدگیر

جعفری مدرک تحصیلی خود را در رشته مهندسی برق الکترونیک گرفته است؛ مطرح کرد: تعداد بسیار کمی در ماه تولید و فروش میرفت ولی مزیت بسیار بزرگ در این بود که برند آنیک با این سرمایه گذاری کم در بازار آشنا می شد به مرور تقریبا هر چند ماه یک محصول با کیفیت ظاهری و امکانات بیشتر ارائه شد تا جایی که این تلفن کننده سیم کارتی تبدیل به یک سیستم با برد SMD و باکس مناسب جهت فروش شد. تا سال ۱۳۹۲ آنیک فقط تلفن کننده سیم کارتی در تقریبا ۱۰ مدل مختلف تولید می کرد. از سال ۱۳۹۲ آنیک شروع به تولید دزدگیر سیم کارتی نمود اولین جهش بزرگ آنیک از همان سال رقم خورد و در طول مدت کمتر از یک سال دزدگیر آنیک جای خودش را در بین ۵ رقیب اصلی این بازار در کشور دید. تلاش بسیار زیاد در بخش تحقیق و طراحی و ساختارشکنی حتی در قالب ظاهری دزدگیر بخوبی جواب داد و شرکت موفق شد در سال ۱۳۹۴ در نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۵ شرکت کند. هم اکنون شرکت آنیک الکترونیک کویر یزد با بیش از ۸۰ نفر پرسنل به فعالیت خود ادامه می دهد و هدف سالهای پیش را در تولید سیستمهای با کیفیت و استانداردهای جهانی جهت عرضه به دیگر کشورها قرار داده است.

وی تلاش برای بالا بردن کیفیت و همچنین بالا بردن حجم فروش را لازمه بقا به عنوان یک شرکت دانش بنیان عنوان کرد و افزود: این شرکت در مدت کوتاهی موفق شد یک سیستم دست ساز که با یک گوشی موبایل ساده کار می کرد را مونتاژ کرده و تست های اولیه را انجام دهد. بخش بسیار رضایت بخش در این بود که این سیستم دست ساز که برای اولین بار در ایران ساخته می شد به خوبی عمل می کرد و امیدوار کننده بود ولی این سیستم ظاهر خیلی جالبی برای فروش در بازار نداشت به هر حال این محصول بعنوان اولین تولید مجموعه آنیک با کمی تغییرات ابتدا در شهر یزد و سپس از طریق اینترنت به شهرهای دیگر فروخته شد.

ورود محصولات مشابه از خارج کشور به بازار

جعفری ورود محصولات مشابه از خارج کشور به بازار را از جمله معضلات این شرکت عنوان کرد و بیان داشت: زمانی که ایده ما به مرحله عمل وارد شد حتي نمونه اروپايي هم در ايران وجود نداشت و مصرف دزدگير هم آنچنان فراگير نبود، این خود سبب شد تا این شرکت پله به پله پیشرفت کرده و کیفیت محصولات خود را بالا ببرد.

خوشبختانه در این سالها آنیک با ارائه محصولات بسیار با کیفیت و بروز در بازار ایران نامی نیک در این عرصه برای مجموعه خود فراهم نمود. و اگر واردات محصولات مشابه این شرکت متوقف شود ظرف مدت یک سال توانایی افزایش ده برابری شاغلین خود را دارد.

تمام «اي كاش ها» به واقعيت تبديل شد

مدیر عامل شرکت دانش بنیان آنیک الکترونیک یزد تصریح کرد: شرکت آنیک الکترونیک خود وظیفه نصب را نیر برعهده داشت که این مورد در پیشرفت این مجموعه بسیار تاثیر گذار بود زیرا هنگام نصب با کم و کاستی های محصول خود آشنا می شدیم و به دنبال رفع آن کمبود برآمده و تمام اي كاش ها را به واقعيت تبديل كرديم.
وی مطرح کرد: معمولاً برای تمام شرکت ها بعد از یک جهش بزرگ انتظار یک افت نسبتاً زیاد می رود و معمولاً این قضیه اتفاق می افتد و دلیل اصلی آن از دید بنده، ارضاء شدن در بخش تحقیق و توسعه و همچنین پیشرفت اقتصادی شرکت است اگر شرکت نتواند خلاقانه و با انرژی چند جوان پر انرژی کار کند محکوم به شکست است. امیدواریم بتوانیم انرژی نیروی جوان و مبتکر شرکت را در عین استفاده از افراد با تجربه حفظ کنیم.

آنیک الکترونیک تنها تولید کننده چشم دیجیتال در کشور است

جعفری شرکت آنیک الکترونیک را اولین تولید کننده ۶ مدل چشم در کشور معرفی و خاطرنشان کرد: جز مجموعه آنیک الکترونیک تنها دو تا سه شرکت در کشور توانایی تولید چشم در مدل های محدودی را دارد این در حالی است که این مجموعه تنها تولید کننده چشم دیجیتال در کشور است، تفاوت چشم های دیجیتال با مدل ساده در تشخصیص سرعت و میزان تکانه های انسان برای کاهش حداقل خطاست. طراحی و قالب سازی چشم ها همگی تولید داخل و از لحاظ کیفیت با نمونه های برندهای اروپایی با قیمت بسیار مناسب تر در حال رقابت است.

خلاقیت و کیفیت از مهم ترین اهداف این شرکت است

وی درباره محور فعالیت های شرکت آنیک الکترونیک عنوان کرد: این شرکت تولید کننده انواع سیستم های حفاظتی، دزدگیر اماکن و دیگر مدارهای الکترونیک، تولید و عرضه انبوه دزدگیر آنیک در مدل های مختلف و دارای کیفیت بالای نسل جدید دزدگیر با قابلیت استفاده از دو سیم کارت و قابلیت کارکرد در شبکه است. خلاقیت و کیفیت محصولات تولید شده در شرکت آنیک الکترونیک کویر یزد همواره از مهم ترین اهداف این شرکت بوده است که مهمترین محصولات جدید آن عبارتند از دزدگیر دو سیم کارتی A770 ، دزدگیر سیم کارتی، A670، دزدگیر سیم کارتی A570، دزدگیر با خط تلفن ثابت A360، دزدگیر A260، آژیر پیزو، برد مبدل A/D، چشمی آنیک مدلP1، کیپد لمسی k910، کیپد لمسی T1 & T1 – F ، برد شبکه و همچنین از مهمترین جوایز و استانداردهای شرکت آنیک الکترونیک کویر یزد می توان به: گواهی ستاره طلایی بین المللی کیفیت (رضایت مندی مشتریان)، ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۰۰۰۴،IPAS (2015 ،۲۰۱۶ ،۲۰۱۷، ۲۰۱۸، ۲۰۱۹)، دریافت تندیس کارآفرین جوان و مبتکر از وزارت صنعت معدن و تجارت وکارافرین برتر اشاره کرد.

  • نویسنده : بهناز عسکری