نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با تاکید بر اینکه باید در راستای خنثی سازی تحریم ها گام برداریم؛ گفت: محصولات تولیدی استان یزد ظرفیت صادر کردن به کشورهای بسیاری دارد.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان یزد که در هتل ارگ برگزار شد؛ گفت: مسئولان خدمتگزاران مردم هستند و امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز به این مسئله اشاره داشتند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دنیای رقابت برای محصول ،کالا و خدمات فنی و مهندسی است، افزود: امروز رشد جی دی پی (GDP) کشورهای مختلف به این امر بستگی دارد که چه میزان در این زمینه فعالیت دارند و حتی بسیاری از کشورها بحث امنیت خود را به صادرات گره زده اند و ما نیز باید چنین کاری را دنبال کنیم.

جوکار عنوان کرد: در طول سال های اخیر کارآفرینان و تولید کنندگان ما به خوبی توانسته اند که استانداردهای لازم را در محصولات خود ایجاد کرده اند که مزیتی برای صادرات کشور است ولی باز کفایت نمی کند، امروز هم در بحث مزیت رقابتی و هم هم مزیت قیمتی باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با تاکید بر اینکه باید کیفیت تولیداتمان را افزایش دهیم چون دنیا، دنیای رقابت است، افزود: مشتریان ما دنبال این هستند که از نظر قیمت سطح پایین و از نظر کیفیت در سطح بالا باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کالاهای تولیدی در استان یزد قادر به تسخیر بازار جهانی است، خاطرنشان کرد: ما می توانیم این تولیداتمان را به کشورهای مختلف صادر کنیم که شرایطی دارد. مقررات و قوانین کشور هدف اولین مسئله در بحث صادرات است و صادرکننده ای موفق و قادر به انجام این کار خواهد بود که نسبت به محیط و شرایط کشور هدف آشنایی کامل داشته باشد.

جوکار با بیان اینکه بسترسازی و روان سازی کار صادرات از دیگر مسائلی است که باید به آن توجه کرد، اضافه کرد: متاسفانه در برخی مواقع مشکلاتی برای صادرکنندگان بوجود می آید که این به نفع کشور نیست. ما حتی در برخی مواقع باید مشوق هایی را برای صادرکنندگان در نظر بگیریم تا هم آنها دلگرم شوند و هم اینکه از بابت فعالیت های آنها شاهد اثرات مثبت برای کشور باشیم.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با تاکید بر اینکه باید در راستای خنثی سازی تحریم ها گام برداریم، ادامه داد: در جنگ اقتصاد، دنیا به هیچ کشوری رحم نمی کند و نمونه آن را می توان کشورهای آفریقای نام برد که مردمانش از گرسنگی جان خود را از دست میدهند پس باید به گونه ای عمل کنیم تا بتوانیم با دیگران به رقابت بپردازیم.