در آستانه هفته دولت جمعی از اصحاب رسانه وخبرنگاران استان در برنامه بازدید از مسیر گردشگری آب که به همت شرکت آب منطقه ای یزد برگزار شد شرکت نموده و ۳منزل از ۷ منزل تعریف شده این مسیر را بازدید کردند

به گزارش صبح ساباط، این بازدید که با حضور معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی این شرکت، مدیر اداره منابع آب شهرستان های یزد و اشکذر و پژوهشگران مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آبی برگزار شد، مورد استقبال خبرنگاران استان قرار گرفت.

مسیر گردشگری آب که شامل ۷ منزل(سازه تاریخی آبی) است با همت و همکاری شرکت آب منطقه ای، مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آبی و سازمان میراث فرهنگی با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی و شناخت تاریخ و فرهنگ مردم یزد و تمدن کاریزی آن تعریف شده است.
این مسیر، هفت منزل آب و زندگی را به نمایش می گذارد و گردشگر می تواند در مسیر گردش آب به راحتی حرکت و از نزدیک با این منازل و کاربرد آن آشنا شود.
مسیر گردشگری آب از میدان تاریخی امیرچقماق و آب انبار آن آغاز شده به موزه تاریخی آب و سرداب آن می رسد. پس از آن دروازه مهریز قرار دارد که غریبخانه اي است جهت پناه دادن در راه ماندگان و مسافران دور و نزدیک.
در ادامه مسیر، حمام سنتی شاه کمالیه و مسجد جامع یزد و پایاب آن قرار دارد.
پایاب رختشویخانه مقصد بعدی در مسیر گردشگری آب است و در نهایت آسیاب آبی وزیر که وظیفه تامین آرد را بر عهده داشته است.
مسیر گردشگری آب تلاش دارد نامرئی ها را مرئی سازد و آن‌چه در روح و کالبد شهر جریان داشته را به جهانیان بشناساند.