مراسم سوگواری سید الشهدا (ع) به یاد شهید اصغر حبیبیان، والدین، برادر و همسر مرحومه اش با سخنرانی امام جمعه بافق در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ دومین شب از مراسم سنواتی سوگواری سید الشهدا (ع) به یاد شهید اصغر حبیبیان، والدین، برادر و همسر مرحومه اش شب گذشته با سخنرانی حجه الاسلام سعادت فر امام جمعه بافق برگزار شد.

سعادت فر در این مراسم با اشاره به نقش تشویق در تعلیم و تربیت اسلامی گفت: تشویق و تکریم برای پرورش و تربیت انسان‌ها ضروری است و مکتب انسان‌‌ساز اسلام و آموزه‌های ائمه بر این ویژگی تاکید فراوانی دارد.

وی در ادامه افزود: این روش تربیتی‌ در عبادات، اصلاح اخلاق فرد، خانواده و اجتماع، رشد علم و صنعت و تكامل در ابعاد مختلف زندگي، نقش مهمی‌ دارد و سعادت دنيوي و اخروي را تضمین می‌کند.

امام جمعه بافق با بیان اینکه همه انسان ها حتی بزرگسالان تا آخر عمر نیاز به تشویق دارند؛ خاطر نشان کرد: تشویق موجب رغبت و دلگرمی و نشاط و تحرك می شود و انسان را به جدیت وادار می كند.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این مراسم زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت کربلایی حسین حبیبیان قرائت شد.

خاطرنشان می گردد؛ این مراسم به مدت ۱۰ شب از ساعت ۹ در فضای بیرونی کانون فرهنگی هنری شهید حبیبیان جنب مر کز نیکو کاری دارالمهدی (عج) واقع در بلوار شهید حبیبیان بافق برگزار می شود.

  • نویسنده : بهناز عسکری