مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از ساخت مجتمع فرهنگی هنری برای شهرستان های بهاباد، مروست و ابرکوه خبر داد و گفت: شعار دولت سیزدهم در بحث فرهنگ شعار عدالت فرهنگی است که امیدواریم این شعار تحقق پیدا کند .

به گزارش صبح ساباط؛ احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نشست اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرستان بهاباد که در سالن مجتمع فرهنگی هنری ملاعبدالله بهابادی برگزار شد؛ در سخنانی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان دشت کربلا حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش با بیان اینکه خط مشی، برنامه و رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اولین بار در حکم مدیران کل در ۱۱ بند نگاشته شده است و همین ها مبنای سیاست گذاری ها و فعالیت های ما است اظهار داشت: هدایت، حمایت و نظارت بر فعالیت های فرهنگی هنری و رسانه ای کشور سه ماموریت  مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد که در دستور کار قرار دارد.

وی بیان داشت: تمام سعی متولیان فرهنگ و هنر استان این است که عدالت فرهنگی در این استان رعایت شود، نگاه ما در آینده نسبت به شهرستان ها بویژه بهاباد بیشتر خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد اضافه نمود: داشتن توانمندی برای خلق هنر و به تصویر در آوردن خوبی‌ها لطف الهی است که هنرمندان باید شکرگذار آن باشند و تلاش داریم با اجرای برنامه های مختلف بتوانیم علاوه بر حمایت قدردان زحمات آنان باشیم.

وی همچنین از ساخت مجتمع فرهنگی هنری برای شهرستان های بهاباد، مروست و ابرکوه خبر داد و گفت: امیدواریم ساخت این مجتمع ها با مشارکت مسئولان شهرستان و پیگیری استان یزد ظرف مدت یکسال ساخته شود تا انجمن های فرهنگی هنری از لحاظ جا و مکان مشکلی نداشته باشند.

وی بیان داشت: دغدغه ها و مطالبات هنرمندان شهرستان را شنیدیم و امیدواریم که آنچه در توان داریم بتوانیم مشکلات این قشر زحمت کش از جامعه هنری کشور را برداریم.

شایان ذکر است؛ هنرمندان در ادامه از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد خواستند تا نسبت به مطالبات و احقاق حق  هنرمندان شهرستان بهاباد به تلاش مضاعف نماید.

همچنین در این دیدار اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و مسئولان انجمن های هنری بهاباد درباره فعالیت‌های انجمن‌های هنری و فرهنگی مسائل و مشکلات خود را با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در میان گذاشتند.

  • نویسنده : حمیدرضا اخوان بهابادی
  • منبع خبر : اداره ارشاد بهاباد