دبیر کارگروه نظارت شورای فنی استان در بازدید از خرابی‌های ناشی از سیل اخیر در شهر یزد گفت: رعایت نشدن ملاحظات فنی مطلوب در طراحی زیرساخت‌های شهری از دلایل مهم خسارات ناشی از سیل اخیر بوده است.

به گزارش صبح ساباط؛ کارگروه نظارت شورای فنی استان یزد از خرابی‌های ناشی از سیل اخیر در این استان که در پی بارندگی‌های شدید هفته گذشته اتفاق افتاده بود؛ دیدن کردند.

مجید ساعت‌ساز دبیر کارگروه نظارت شورای فنی استان در این بازدید با اشاره به حجم گسترده خرابی‌های ناشی از حجم سیلاب در شهر یزد گفت: رعایت نشدن ملاحظات فنی مطلوب در طراحی زیرساخت‌های شهری از جمله سیستم نامناسب جمع‌آوری آب‌های سطحی از دلایل مهم این خسارات بوده است.

ساعت‌ساز بر ضرورت وجود ساختاری برای هماهنگی بین سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط در سه مرحله پیش، حین و پس از وقوع سیل تاکید کرد و خواستار احیای هرچه سریع‌تر رودخانه‌ها و مسیل‌های سطح شهر شد.

دبیر کارگروه نظارت شورای فنی استان افزود: نیاز است تا ارزیابی و تحلیل سیل‌های رخ داده در استان صورت پذیرد.

ساعت‌ساز بازدید دوره‌ای از ناودان‌ها و چاه‌های جذبی موجود در بافت قدیم را ضروری دانست و اظهار داشت: متاسفانه در بافت تاریخی شهر یزد شاهد تعمیر و بازسازی غیراصولی بناها و خانه‌های سنتی و استفاده از مصالح ناهمگون هستیم که این نیز بر شدت خرابی‌ها در این سیل افزوده است.