استاندار یزد گفت: با بیان اینکه مجدانه پیگیر حل مسائل و مشکلات هستیم، خاطرنشان کرد: خط قرمز ما در وهله ی اول جان مردم و در وهله ی دوم تاسیسات، منازل و لوازم خانگی شهروندان است.

به گزارش صبح ساباط،  مهران فاطمی در حاشیه بازدید از سیل بند شماره ۴ (بزرگترین سیل بند شهر یزد) به اتفاق وزیر کشور، و در گفتگو با خبرنگار صداوسیما گفت: به محض اطلاع از پیش بینی ورود و فعالیت سامانه بارشی مونسون در استان، جلسات متعددی در راستای تمهید اقدامات و فعالیت های لازم در زمینه مدیریت هرچه بهتر بارش های این سامانه برگزار و هماهنگی های لازم در خصوص بسیج تجهیزات موجود در استان در این راستا، انجام شد.
وی با اشاره به برگزاری جلسات توجیهی با فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران، خاطرنشان کرد: با وجود همه هماهنگی ها و تدابیراندیشیده شده اما با توجه به اینکه بارش ۳ ساعته شب گذشته بیشتر از متوسط بارش سالیانه شهر یزد بود ، وسعت حادثه زیاد بود و مسائلی را به وجود آورد.
استاندار یزد ادامه داد: در کوهستان های استان بارش بیش از ۶۰ میلیمتر باران گزارش شده است که این میزان به مراتب بیشتر از ظرفیت آبگیر ها، بند ها و سد ها بود؛ با این همه، مسائل مربوطه مدیریت شد.
دکتر فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به آسیب پذیری بافت تاریخی یزد در برابر بارش ها اشاره و تصریح کرد: متاسفانه بارش شدید باران در این منطقه سبب ایجاد مشکلاتی شده که در تلاشیم به همت عوامل مدیریت بحران، شهرداری و کلیه دستگاه های این مشکلات در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.
استاندار یزد اظهارداشت: در معیت وزیر کشور و فرمانده نیروی زمین ارتش مسائل دنبال و تصمیمات جدی برای حل مسائل ایجاد شده اتخاذ و به تصویب می رسد.
وی در پایان با بیان اینکه مجدانه پیگیر حل مسائل و مشکلات هستیم، خاطرنشان کرد: خط قرمز ما در وهله ی اول جان مردم و در وهله ی دوم تاسیسات، منازل و لوازم خانگی شهروندان است.