معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد از مردم استان خواست با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و احتمال بارش های سیل آسا از سفرهای غیر ضروری درمناطقی که احتمال بارش و سیلاب وجود دارد به طور جدی اجتناب کنند.

به گزارش صبح ساباط؛ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد از مردم این استان خواست با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته و احتمال بارش های سیل آسا از سفرهای غیر ضروری درمناطقی که احتمال بارش و سیلاب وجود دارد به طور جدی اجتناب کنند.

جواد منصوری با اشاره به اینکه غیر از بارش های استانی، احتمال وقوع سیلاب از حوزه بالادست خصوصا استان فارس وجود
دارد از مردم خواست تا از توقف در محدوده رودخانه ها، مسیل ها و بندهای خاکی اجتناب کنند.

وی از مجهز شدن دوبند خاکی در شهرستان های مروست و ابرکوه به ادوات و بیل مکانیکی خبر داد و گفت:این بندها می توانند از سرازیر شدن سیلاب به شهرستان جلوگیری نمایند.
وی با بیان اینکه جلسه مدیریت بحران در شرکت برگزار و وظایف واحدهای مختلف مشخص شده است گفت: همه همکاران آماده باش هستند و اقدامات لازم انجام شده است.

منصوری به لایروبی و آزادسازی سراسری رودخانه ها در سطح استان مخصوصا در مناطقشیرکوه توسط شرکت اب منطقه ای اشاره کرد و گفت:خوشبختانه با همکاری شهرداریها و دهیاری ها لایروبی و پاکسازی رودخانه ها، مسیل ها و دهانه پل ها بطور جد  دنبال شده تا عبور ایمن سیلاب را داشته باشیم.

وی همچنین ازآزادسازی و پاک سازی رودخانه یزد با همکاری شهرداری و آب منطقه ای جهت هدایت سیلاب به آن خبر داد.

به گفته وی مسدود کردن قنات های متروکه با همکاری مدیریت بحران و جهاد کشاورزی نیز از دیگر اقدامات انجام شده جهت کنترل ایمن سیلاب می باشد.

  • نویسنده : احمدی
  • منبع خبر : اب منطقه ای