اختتامیه مرحله اول جشنواره ملی نهج‌البلاغه به همراه نمایشگاه آثار ارسالی در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی شهید صدوقی یزد برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ اختتامیه مرحله اول جشنواره ملی نهج‌البلاغه به همراه نمایشگاه آثار ارسالی در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی شهید صدوقی یزد برگزار شد که در این مرحله ‌ ۸۵ اثر در بخش ادبی، هنری به دبیرخانه این جشنواره ارسال و برندگان نهایی از شهرهای مشهد، لرستان، قم، خرم آباد، یزد بودند.

همچنین در بخش ویژه مسابقه ۱۰۰ نفر شرکت کردند که ۱۵ نفر به قید قرعه برگزیده شدند و برندگان بخش ویژه مسابقه از شهرهای یزد، زابل، اهواز، اصفهان، بندر انزلی، تهران، بابل، مراغه بودند.

شایان ذکر است؛ در انتهای مراسم به برگزیدگان جوایز با لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیم شد.

این جشنواره به همت دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد با همکاری معاونت فرهنگی_دانشجویی و معاونت پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور برگزار و اختتامیه مرحله اول آن صورت گرفت.

جشنواره در بخش‌های  ادبی (شعر و داستان کوتاه)، هنری های تجسمی (پوستر، تایپوگرافی، خوشنویسی، نقاشی)، هنرهای دیجیتال (کلیپ، موشن گرافیک، عکاسی، انیمیشن) و صنایع دستی (قلم زنی، سفال، زیور آلات) برگزار شد.

همچنین دشمن‌شناسی در نهج‌البلاغه، زندگی سالم در نهج‌البلاغه، اخلاق فردی و اجتماعی در نهج‌البلاغه  اقتصاد سالم و جامعه پویا در نهج‌البلاغه از دیگر محورهای جشنواره بود.

توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نهج‌البلاغه در راستای آموزه‌های دینی و تربیتی مبتنی بر فرمایشات گهربار مولی‌الموحدین علی(ع) در قالب‌های فرهنگی و هنری، بکارگیری و انتشار آثار مطلوب ارسالی در قالب‌های مختلف و ارائه به مجموعه‌های فرهنگی، اجتماعی و انقلابی و تجلیل از مبلغان و فعالان فرهنگی ادبی و هنری در عرصه ترویج مضامین نهج‌البلاغه از اهداف این جشنواره بود.

  • نویسنده : بهناز عسکری