رییس سازمان بسیج مداحان استان از گردهمایی بزرگ مداحان، شعرا و نوحه خوانان یزدی با عنوان «اجتماع علمداران  حسینی» خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید علی مختاری رییس سازمان بسیج مداحان و مدیران هیات مذهبی استان یزد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان برگزار شد با تبریک فرارسیدن سالروز تشکیل قشر بسیج مداحان گفت: سازمان بسيج مداحان به همت بسیج مستضعفین و با حمایت‌های معنوی جمعی از پیشکسوتان و نخبگان عرصه شعر و مداحی در دی ماه ۱۳۸۷ همزمان با ۲۲ ذی الحجه روز شهادت میثم تمار فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: مهم ترین اهداف تشکیل بسیج مداحان می توان به توسعه فرهنگ و تفکر بسیجی، تقویت آمادگی همه جانبه برای دفاع از انقلاب و آرمان‌های نظام، اجرای تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، جذب و آموزش مداحان برای تحقق بسیج چند میلیونی، ارتقای معرفت دینی و مبارزه با جریان‌های افراطی است.

مختاری از عضویت بالغ بر ۷۰۰ مداح و ستایشگر در این سازمان خبر داد و گفت: در همین زمینه خدمات گسترده ای در زمینه های مختلف اعم از بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، تسهیلات کم بهره به اشخاص  و تسهیلات اشتغالزایی، سانس های ورزشی، اقامتگاه مشهد مقدس و ….به مداحان، شعرا و مدیران هئیات مذهبی عضو ارائه می گردد.

رییس سازمان بسیج مداحان استان از گردهمایی بزرگ مداحان، شعرا و نوحه خوانان یزدی با عنوان «اجتماع علمداران  حسینی» خبر داد و ابراز داشت: این گردهمایی عصر فردا ساعت ۱۷ با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی، جامعه ایمانی مشعر، شورای هئیات مذهبی، هئیت رزمندگان اسلام، بنیاد دعبل و کانون مداحان استان در حسینیه ثارالله واقع در بلوار شهید سیدرضا پاکنژاد برگزار می شود.

وی تصریح کرد: مهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام میرزا محمدی از روحانیون و مداحان کشوری است که البته در تلاش هستیم تا شرایط حضور حاج علی انسانی را نیز در این مراسم فراهم نماییم.

مختاری در پایان با اشاره به برنامه های سازمان متبوعش در طول سال اظهار داشت:  برگزاری کارگروه‌های مختلف آموزشی و تخصصی ویژه مداحان اهل بیت (ع) یکی از رسالت های سازمانی است که بر همین اساس برگزاری دوره توانمدسازی فضای مجازی برای مدیران فضای مجازی هیئات در دستور کار قرار دارد

رییس سازمان بسیج مداحان استان در پایان  برپایی جلسات هم‌اندیشی در طول سال برای مداحان و شعرای اهل بیت (ع) و اجرای برنامه های مشارکتی به مناسبت‌های مختلف مذهبی با متولیان جامعه ستایشگری و همچنین برگزاری برنامه های خانواده محور برای خانواده های آنان را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد.

  • نویسنده : حیران