معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: به مناسبت اعیاد پر خیر و برکت دهه امامت و ولایت 23 محکوم مالی از زتدان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

به گزارش صبح ساباط؛ معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: به مناسبت اعیاد پر خیر و برکت دهه امامت و ولایت ۲۳ محکوم مالی از زتدان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
مجید فرهمند زاده افزود: از این تعداد زندانی آزاد شده ۷ نفر محکوم مالی جرائم غیر عمد بودند که با پیگیری های اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان مبلغ یکصد و یک میلیارد ریال از شاکیان رضایت اخذ و مبلغ ۱۶ میلیارد توسط خیرین پرداخت شد.
رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان اظهار داشت: همچنین در این ایام با کمک مالی خیرین به مبلغ ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال زمینه آزادی ۸ محکوم جرائم عمد که صرفا به خاطر رد مال در زندان بودند فراهم شد.
فرهمند زاده تصریح کرد: ۸ محکوم نیز با اعطای مرخصی پایان حبس از زندان های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
وی با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان ها و پیگیری جدی این موضوع در مجموعه دستگاه قضا استان گفت: در مناسبت های مختلف و با مشارکت خیرین و با اهتمام جدی کمیته های صلح و سازش شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه هستیم.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان ابراز امیدواری کرد: با توجه به در پیش بودن ماه محرم و اجرای طرح هر هیئت آزادی یک زندانی شاهد آزادی تعداد قابل توجهی از زندانیان جرائم مالی غیر عمد در استان در این ایام باشیم.