رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان یزد در ادامه جمعه‌هاي كاري خود؛ اين جمعه بیست و چهارم تیرماه به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد به پیگیری و پایش پیشرفت مصوبات سفر رییس جمهور به استان پرداخت و هماهنگی‌های لازم را در راستای حل مشکلات و تسریع در پیشرفت این پروژها با مراجع ذیربط ملی و استانی انجام داد.

به گزارش صبح ساباط؛ مجید دهقانی‌ زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد از کارگاه‌های فعال راهسازی باند دوم جاده طبس (طریق الرضا) محور یزد تا ساغند، تقاطع های غیر همسطح بزرگراه تفت-ابرکوه-سورمق و باند دوم کمربندی ابرکوه، باند دوم اردکان – چوپانان و اجرای خط پدافندی آب در استان یزد دیدن کرد و در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

دهقانی زاده در این بازدید با توجه به اهمیت پروژه‌های سفر رییس جمهور به استان، بر تسریع در روند اجرای آن تاکید کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد با بیان اینکه ۱۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۵۳ کیلومتر از قطعات اول و دوم باند دوم محور یزد – طبس اختصاص یافته است به مشارکت خیری و هم‌افزایی منابع در این پروژه اشاره کرد و افزود: پروژه باند دوم محور یزد – طبس از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان یزد بوده و در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۰ میلیارد تومان تخصیص نقدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل متولی پیگیری پروژه‌های راه از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان یزد است؛ بیان داشت: این پروژه با چهار پیمانکار فعال، نزدیک به ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در ادامه از پروژهای تقاطعات غیر همسطح بزرگراه تفت-ابرکوه-سورمق و باند دوم کمربندی ابرکوه بازدید کرد و گفت: به این پروژه از محل مصوبات سفر مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده که در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲۳ میلیارد تومان تخصیص نقدی داشته است.

دهقانی‌زاده همچنین در جمعه کاری خود از روند اجرای باند دوم اردکان-چوپانان دیدن کرد و در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

وی از اختصاص مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۴۰ کیلومتر از باند دوم اردکان-چوپانان سخن گفت و افزود: تاکنون ۲۰ کیلومتر ازمسیر این پروژه آسفالت شده و بقیه آن نیز درحال انجام است.

ای مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: ۲۸ کیلومتر از پروژه باند دوم اردکان – چوپانان تا هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است؛ بازدید از خط پدافندی آب در این استان از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد در جمعه کاری این هفته خود بود.

همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد به بررسی مشکلات پیمانکاران و موانع موجود در اجرای این پروژه‌ها پرداخت و هماهنگی‌های لازم را در راستای حل مشکلات و تسریع در پیشرفت این پروژها با مراجع ذیربط ملی و استانی انجام داد.