۵۵ زوج یزدی با حضور استاندار، فرماندار و جمعی از مسوولان، آغاز زندگی مشترک خود را در باغ تاریخی دولت آباد جشن گرفتند.‏

به گزارش صبح ساباط؛ حجت االاسلام مجتبی صداقت رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در مراسم جشن آغاز زندگی مشترک ۵۵ زوج یزدی که در باغ تاریخی دولت آباد برگزار شد؛ ضمن تبریک دهه امامت و ولایت گفت: ازدواج در دین مبین اسلام از اهمیت زیادی برخوردار  است و باید در ترویج فرهنگ و نهادینه کردن آسان این امر مقدس به دور از تجملات در وهله اول از خانواده و اطرافیان آغاز شود و سپس به جامعه تسری داد.

صداقت همچنین افزود: ازدواج مسئله مهمی است و خداوند متعالی به عنوان یک پایه و اصل در زندگی انسان ها قرار داده است و همه چیز در زندگی حول این محور است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد ضمن تبریک آغاز زندگی مشترک به نو عروسان و دامادهای شرکت کننده در این جشن افزود: زن و مرد اگر در زندگی وظایف خود را بر اساس ارزش ها و آنچه اسلام معین کرده ‏انجام دهند زندگی موفقی خواهند داشت.‏

وی گذشت، احترام متقابل و توجه به نیازهای طرف مقابل از رمز موفقیت یک زندگی مشترک بیان کرد و گفت: ترویج ازدواج آسان در بین جوانان بهترین راهکار برای تشکیل زندگی مشترک است تا جوانان بتواند  زیر یک سقف رفته و در کنار هم خوشبخت باشند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد عشق و علاقه را در زندگی مشترک مهم دانست و ادامه داد: این ۲ مقوله موجب استحکام بنیان خانواده می شود.

صداقت ترویج فرهنگ ازدواج آسان و کم هزینه را  از مهمترین اولویت‌ها سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد بیان کرد و گفت : هدف از برگزاری این جشن، در همین راستا است.

وی تصریح کرد: آداب و رسوم غلط و تجمل گرایی موجب شده که جوانان ازدواج نکنند و نتوانند از زندگی خود لذت ببرند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: برنامه ریزی شده که در طول سال چندین جشن ازدواج در راستای ازدواج آسان برگزار کنیم.
وی افزود: هر موسسه و نهادی که  در زمینه ازدواج، خانواده، جمعیت برنامه ای داشته باشد این سازمان آمادگی همکاری دارد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد نیز با بیان اینکه همه باید در راستای ازدواج آسان و بهنگام تلاش کنیم؛ گفت: رزمایش جهیزیه یکهزار جهیزیه بنام یکهزار شهید به همت صنعتگران و معدن کاران در استان یزد برگزار می شود.

حسین فلاح روانشناس نیز گفت: ریشه بسیاری از ناسازگاری های زندگی زناشویی و طلاق کبر، غرور و منیت است.

وی ادامه داد: تواضع، فروتنی و گذشت بین زن و شوهر موجب استحکام زندگی و شیرین شدن آن می شود.

شایان ذکر است؛ در این مراسم فاطمی استاندار یزد برای ترویج ازدواج آسان هدایای به زوج های جوان اهدا کرد.

همچنین از فعالان امر ازدواج در استان یزد تقدیر شد.

  • نویسنده : بهناز عسکری