معاون خدمات شهری شهرداری یزد از تدوین طرح «صیانت از باغ ها» در کمسیون خدمات شهری شورای ششم خبر داد و ابراز داشت: بر اساس این طرح برای حفظ باغات بزرگ شهر، آنان را خریداری کرده و تبدیل به بوستان خواهیم کرد.

حمید رضا رحیم دل معاون خدمات شهری شهرداری یزد در گفتگو با خبرنگار صبح ساباط؛ بحث محیط زیست از مسائل مهم شهرداری بوده و با همت شورای ششم امسال بودجه خوبی برای سازمان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به فعالیت هر روزه حوزه خدمات شهری شهرداری ابراز داشت: فعالیت در این حوزه نسبت به سایر حوزه های شهرداری بیشتر بوده و طبیعتاً هزینه کرد بالاتری هم دارد که البته این هزینه کرد در حقیقت هزینه برای سلامت مردم و محیط زیست است.

رحیم دل ادامه داد: ۱۴سال است که نظافت شهر یزد به بخش خصوصی واگذار شده و در نظر سنجی امسال بین شهرداری های استان توانستیم رتبه اول و بین دستگاه های اجرایی استان رتبه سوم را کسب کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با بیان اینکه در سازمان سیما و منظر بحث روش های نوین آبیاری به ویژه آبیاری زیر سطحی در دستور کار قرار گرفته اظهار داشت: این سیستم در حال حاضر  برای ۲۰۰ اصله نهال اجرایی شده که مصرف آب در این روش نسبت به روش قطره ای یک پنجم است که چنانچه موفقیت آمیز باشد از این روش برای آبیاری فضای سبز شهری   استفاده خواهیم کرد.

وی جداسازی شبکه آب شرب از آب خام را از دیگر برنامه های این معاونت برشمرد و گفت: در حال حاضر از ۱۱ چاه آب برای آبیاری ۹۰۰ هکتار فضای سبز شهری استفاده می شود.

رحیم دل از تدوین طرح «صیانت از باغ ها» در کمسیون خدمات شهری شورای ششم خبر داد و ابراز داشت: بر اساس این طرح برای حفظ باغات بزرگ شهر، آنان را خریداری کرده و تبدیل به بوستان خواهیم کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به تولید روزانه ۳۰۰ تن زباله در یزد ابراز داشت: در راستای مدیریت پسماند یک دستگاه جهت پردازش پسماندها به ارزش ۳میلیارد تومان خریداری شده که میتواند رورانه ۲۵تن زباله را پردازش نماید و این در حالی است که قبلاً میزان پردازش و پرس زباله ها ۲۵۰۰تن بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روزانه ۳۰۰ تن زباله در روز در شهر یزد تولید می شود که چنانچه هر شهروند ۱۰۰گرم تولید زباله را کاهش دهد منجر به کاهش ۶۰ تن زباله در روز خواهد شد.

وی تبدیل لامپ های پرمصرف به کم مصرف بر اساس تفاهم نامه با وزارت نیرو و برق منطقه ای، احداث پناهگاه و زنده گیری ۱۵۰۰ قلاده سگ در چهارماه نخست امسال، تجهیز سازمان آتش نشانی به نردبان ۲۷ متری، راه اندازی نرم افزار جمع آوری پسماندهای خشک و اجرای طرح از شهریورماه به صورت پایلوت در منطقه مسکن از دیگر موارد مطرح شده توسط رحیم دل بود.

  • نویسنده : حیران