مجری برگزاری برنامه‌های فرهنگی سالروز ثبت یزد در فهرست آثار جهانی گفت: «تمام برنامه‌ها با محوریت میراث ناملموس، هویت و فرهنگ یزد تدوین و تدارک دیده‌شده است و سعی کردیم در این حوزه از ظرفیت جامعه محلی بهره‌مند شویم.

به‌ گزارش صبح ساباط؛ الهام بیک مجری برگزاری برنامه  های فرهنگی سالروز ثبت جهانی یزد گفت: تمام برنامه‌ها با محوریت میراث ناملموس، هویت و فرهنگ یزد تدوین و تدارک دیده‌شده است و سعی کردیم در این حوزه از ظرفیت جامعه محلی بهره‌مند شویم.

مجری برگزاری برنامه‌های فرهنگی سالروز ثبت جهانی یزد به برگزاری برنامه‌های متنوع موسیقی، تئاتر، بازارچه‌های صنایع‌دستی، توزیع قهوه یزدی و… اشاره کرد و گفت: توانستیم با همکاری جامعه محلی و مردم ساکن در بافت تاریخی برنامه‌هایی را برای عموم جامعه و شهروندان یزدی برگزار کنیم و دراین‌بین معرفی فرهنگ یزد و آیین‌های این مردم جزو اولویت‌هایمان بود.

بیک با تأکید بر اینکه ثبت جهانی یزد از رویدادهای بسیار مهم برای ایرانیان و خصوصاً شهروندان یزدی است، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم آنچه منجر به ثبت یزد در فهرست آثار جهانی شده را در قالب برنامه‌ها به نمایش بگذاریم و بتوانیم تمام حضار در برنامه‌ها را به سفیرانی برای معرفی یزد در داخل و خارج تبدیل کنیم.

او در پایان نسبت به تداوم برگزاری این برنامه‌ها تأکید کرد و گفت: گستردگی مباحثی که منجر به فرایند ثبت‌شده، می‌طلبد تا به جد به آن بپردازیم و در قالب برنامه‌های متعدد برای آن برنامه‌ریزی کنیم.