معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان نیز در این باره، گفت: دعای روحبخش عرفه امروز شنبه ۱۸ تیرماه از ساعت ۱۷ با برنامه‌های مختلف فرهنگی در ۱۲۰ مکان در شهر یزد و ۱۰ شهرستان تابعه استان برگزار می‌شود.

به گزارش صبح ساباط؛ حجت الاسلام علیرضا نجیمی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی یزد،‌ با اشاره به اهمیت فرا رسیدن روز عرفه و همچنین برگزاری مراسم در دارالعباده، اظهار کرد‌: مراسم دعای عرفه در تمام شهرستان‌های استان یزد با زمان بندی مشخص برگزار می‌شود.

وی افزود:‌ تمام تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه دعای عرفه با همکاری بخش‌های مختلف به خصوص همراهی جوانان و هیات امنای پرتلاش مساجد و حسینیه‌ها صوت گرفته است.

نجیمی تجهیز جامعه اسلامی به بصیرت دینی و ارزش‌های اسلام ناب محمدی عامل پیروزی بر دشمنان و استکبار جهانی است، گفت: برگزاری مراسم دعای عرفه همان صف آرایی جامعه اسلامی برای خنثی سازی توطئه دشمنان دین و نظام اسلامی است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در ادامه با بیان این‌که امروز مراسم دعای عرفه در پنج نقطه از شهر میراث جهانی یزد با هماهنگی این سازمان برگزار می شود، بیان کرد:‌ دعای عرفه در مدینه العلم کاظمیه یزد ساعت ۱۷:۳۰، امامزاده سیدجعفر محمد(ع) ساعت ۱۷، گلزار شهدای خلدبرین یزد، زنبیه شهدای گمنام خیابان پاسداران و مسجد امام حسین (ع) خیابان ایمان، ساعت۱۷:۳۰ برگزار می شود.

حجت‌الاسلام خلیل سلطانی، معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان نیز در این باره، گفت: دعای روحبخش عرفه امروز شنبه ۱۸ تیرماه از ساعت ۱۷ با برنامه‌های مختلف فرهنگی در ۱۲۰ مکان در شهر یزد و ۱۰ شهرستان تابعه استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم معنوی با حضور اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان مومن و انقلابی در سطح مساجد، حسینیه‌ها و برخی امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی یزد،‌خاطرنشان کرد: در این آیین‌های معنوی که به صورت مردمی با همکاری تشکل‌های دینی و مساجد برگزار می‌شود علاوه بر سخنرانی کارشناسان مذهبی چندین برنامه دیگر بر اساس نیاز و شرایط به خصوص دعای روحبخش عرفه حضرت امام حسین (ع) قرائت می‌شود.