فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد گفت: رزمایش الی بیت المقدس 12 با محوریت امداد و نجات و مردم یاری با حضور اعضای شورای تامین، فرماندار، جمعی از مسئولان و دستگاه های خدمات رسان روز جمعه در منطقه جعفرآباد شهرستان بهاباد برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ سرهنگ سعید دهقان در حاشیه برگزاری رزمایش الی بیت المقدس هدف از اجرای این رزمایش را نمایش اقتدار و مشارکت نیروهای مردمی در برقراری امنیت پایدار و حفظ امنیت در سطح جامعه، ارتقا توان آمادگی و رزمی گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر، نمایش اقتدار، وحدت و هم‌دلی و تجدید میثاق با شهدای والامقام و تجدید بیعتی دیگر با فرماندهی کل قوا و کسب آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات دشمن برشمرد.

دهقان با اشاره به جزئیات این طرح افزود: این رزمایش با هدف مقابله با حوادث و بلایای طبیعی‌ و با رعایت اصول پدافند غیرعامل در محیط شهری و ایجاد آمادگی دستگاه‌های اجرایی شهرستان بهاباد در بالاترین حد امکان برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد بیان داشت: همچنین شرکت کنندگتان در این رزمایش عملیات امداد و نجات و مقابله با حوادث غیر متقربه و اقدامات امدادی و مردم‌ یاری را در قالب رزمایش الی بیت‌المقدس ۱۲ انجام دادند.

وی ابراز داشت: این گردان‌های امداد و نجات و مردم‌یاری برای کمک به مردم در کنار دستگاه‌های امداد و نجات و خدمات‌رسان شهرستان بهاباد در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی احتمالی شکل گرفته‌اند.

دهقان اضافه نمود: خدا را شاکریم با همدلی میان مسئولین و همه سربازان و بسیحیان این رزمایش به منصه ظهور رسید و امروز شاهد عزم و اراده قدرت بسیجیان در شهرستان روانسر هستیم.

سرهنگ دهقان افزود: امروز در بهاباد با برگزاری این رزمایش که با حضور پرشور بسیجیان سلحشور توانستیم یکبار دیگر برگ زرینی در دفتر نظام ثبت و ضبط کنیم و این عزم و اراده پا بر جا است و استکبار جهانی بداند که توان چشم زخمی به نظام اسلامی را ندارد.

وی با بیان اینکه این گردان‌ها توانایی ارائه خدمات در تمام زمینه‌های امدادی و خدماتی را دارند، تصریح کرد: رسالت بسیج در کنار مردم بودن است و از این رو از ظرفیت بسیج برای کمک‌رسانی استفاده می‌شود.

علیرضا تیموری فرماندار بهاباد طی سخنانی در این رزمایش ضمن اعلام حضور به موقع دستگاه های اجرائی و خدمات رسان و نیروهای امداد و نجات و اورژانس و آتش نشانی افزود: امروز بسیجیان با برگزاری این رزمایش نشان دادند که از توان رزمی بسیار بالایی برخوردارند که حاصل این رزمایشها، وجود امنیت پایدار در کشور بوده و برای حفظ نظام باید دشمن خود را خوب بشناسیم و اجازه نفوذ ندهیم.

تیموری تصریح کرد: حضور در این رزمایش نشان دهنده قدرت بسیجیان برای مقابله با تهدیدات احتمالی و آمادگی نیروهای مردمی برای دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی است.

فرماندار بهاباد اضافه کرد: بسیج نمادی ارزشمند از ظرفیت انقلابی مردم ایران برای ایستادگی در برابر قدرتهای شرق و غرب و مزدوران آنها است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان بهاباد روی گسل زلزله قراردارد و با حوادثی نظیر فرونشست زمین و سیل مواجه است و ضروریست دستگاه های اجرایی در بالاترین حالت آمادگی قرار بگیرند؛ تاکید کرد: رزمایش امداد و نجات و مردم یاری با موضوع امداد ونجات ومردم یاری زلزله و سیل با استقرار دو گردان بیت المقدس برادران و یک گردان کوثر خواهران بسیج اجرا  درروستای قدیم جعفرآباد بهاباد  ب موفقیت اجراشد .

تیموری افزود: این حرکت در راستای تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی به خصوص پیگیری منویات مقام معظم رهبری برای انجام بهتر ماموریت‌های بسیج با همکاری دستگاه‌های مختلف صورت گرفته است.

فرماندار بهاباد وجود بسیج را سبب عزت و اقتدار ایران اسلامی دانست و افزود: حضور بسیجیان همواره بر هم زننده نقشه‌های دشمنان است و در راستای جذب، سازماندهی، آموزش، ارتقای سطح کیفی و آمادگی همه جانبه نیروهای بسیجی این رزمایش برگزار شده است.

چون شهرستان بهاباد بر روی گسل زلزله فعال قرار دارد و ماهانه چندین زمین لرزه در این شهرستان احساس می شود بدین منظور مانور امداد و نجات و مردم یاری با هدف آموزش کمک در هنگام مخاطرات به زلزله زدگان و مناطق بحرانی در روستائی که همیشه زلزله می آمده انجام شده است.

  • نویسنده : حمیدرضا اخوان بهابادی
  • منبع خبر : سپاه بهاباد