دیدار مدیران صنعت آب و برق استان یزد با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در این استان به مناسبت هفته مدیریت مصرف آب و انرژی برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی و امام جمعه یزد در نشست مدیران عامل صنعت آب و برق این استان ضمن اطلاع از وضعیت کنونی صنعت آب و برق یزد یادآور شد: برای بیان روش‌ها و نیازهای موضوع صرفه جویی در مصرف آب و برق می‌توان با شورای سیاست‌گذاری استان نیز نشست‌هایی برگزار و در این نشست‌ها، ملزومات و نیازهای صنعت آب و برق و ضرورت صرفه جویی در این زمینه را تشریح کرد.

ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد نیز با اشاره به پیگیری و تلاش مجموعه وزارت نیرو برای سرویس و نگهداری و ارتقای نیروگاه‌ها و در مدار قرار گرفتن نیروگاه‌های جدید؛ تصریح کرد: با این اقدامات گسترده، ناترازی عرضه و تقاضای برق نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

اسدی در تشریح گزارش اقدامات انجام شده پیرامون مدیریت عرضه برق در صنعت برق استان خاطرنشان کرد: پیگیری احداث حدود ۱۱۰۰ مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی و همچنین احداث حدود ۲۳۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی از جمله فعالیت‌های در دست اقدام استان است.

وی همچنین در بیان اقدامات حوزه مدیریت تقاضا و مصرف و مدیریت بار توسط شرکت‌های صنعت برق؛ سرویس و نگهداری نیروگاه‌ها، آمادگی شبکه‌های انتقال و فوق‌توزیع برق و عملکرد در حوزه مدیریت بار را برخی از این اقدامات عنوان کرد و افزود: مرحله دوم فاز اجرایی طرح مدیریت مصرف خانه به خانه نیز با همکاری دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی استان یزد و بسیج برنامه‌ریزی شده و امیدواریم با همکاری شرکت‌های صنعت آب و برق، ضمن کاهش مصرف آب و برق کولر‌های آبی، گام موثری در زمینه کاهش مصرف انرژی وسایل سرمایشی برداشته شود.

اسدی افزود: در سال ۱۴۰۱ تاکنون با همکاری صنایع و همچنین همکاری ادارات در کاهش مصارف سرمایشی و روشنایی به ویژه پس از پایان ساعت کار اداری؛ هیچگونه محدودیتی برای مصارف خانگی ایجاد نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد تا با هم‌اندیشی و حمایت ائمه جمعه و جماعت استان، مصرف برق خانگی با به کارگیری روش‌های ساده و کم هزینه حداقل به میزان ده درصد کاهش یافته و ضمن تامین بار مطمئن‌تر برای صنایع، از پیک بار پیش‌رو با موفقیت عبور کنیم.

شایان ذکر است؛ محمدمهدی جوادیان‌زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد، علی جم مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق این استان، محسن شیرغلامی مدیرعامل شرکت تولید برق منطقه شرق، سیدمحمدحسن جمال‌الدینی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق یزد و جلال علمدار سرپرست شرکت آبفا استان یزد در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارش از عملکرد سازمان تحت امر خود از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان یزد بهره‌مند شدند.