در جریان سفر استاندار یزد به شهرستان مهریز قریب به ۳۰ طرح با حجم اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال به تصویب رسید.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی استاندار یزد در جریان سفر به شهرستان مهریز و پس از بازدید از برخی از پروژه های این شهرستان جهت بررسی مصداقی مسائل مربوط به پروژه های مورد بازدید و اتخاذ تصمیمات لازم جهت تسریع در اجرای آن ها، در نشست کارگروه توسعه شهرستان مهریز حاضر شد.

استاندار یزد در این نشست مهریز را یکی از شهرستان های نخبه پرور استان دانست و گفت: با تکیه بیش از پیش بر منابع انسانی ارزشمند این شهرستان و بهره مندی از ظرفیت های آن در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری و توسعه صنایع پاک می توان شاهد سرعت بخشی به قطار توسعه و پیشرفت این شهرستان بود.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی ورودی شهرستان مهریز متناسب با عنوان باغشهر که به آن ملقب شده است؛ اظهار داشت: پروژه ساماندهی ورودی شهرستان مهریز باید طبق طرح مصوب و با همکاری فی ما بین شهرداری و راهداری و در قالب پروژه سرمایه گذاری و اختصاص اعتبارات دولتی انجام شود.

فاطمی در ادامه به برخی از نقاط حادثه خیز مورد بازدید در جریان سفر اشاره و خاطرنشان کرد: این نقاط باید در اسرع وقت اصلاح و رفع خطر شوند تا حجم سوانح و تصادفات به حداقل ممکن برسد.

استاندار یزد با اشاره به اهتمام ویژه استان به توسعه زیر ساخت های ورزشی در روستاها، دستور ساخت زمین چمن مصنوعی در برخی از روستاهای شهرستان و پیگیری مسائل مربوط به سالن ورزشی روستای ارنان را داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تنش ها آبی روستاهای مهریز اشاره کرد و گفت: با رایزنی انجام شده با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور،  نسبت به تامین اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی برای حل مسئله این منطقه، قول مساعد داده شد.

فاطمی همچنین بر به روز رسانی تجهیزات مرکز جامع سلامت تنگ چنار ظرف هفته آینده تاکید کرد.

استاندار یزد در ادامه به مطالبه دیرینه مردم در خصوص جابجایی ایستگاه ایست و بازرسی شهید مدنی اشاره کرد و  با بیان اینکه اراده رفع این مشکل در استان وجود دارد؛ گفت: زمین جدید ایستگاه مشخص شده و با زمانبندی، حل این مشکل در دستور کار قرار گیرد.

فاطمی اضافه کرد: قانون خانواده، جمعیت و فرزند آوری و طرح سامان خانواده با جدیت در شهرستان مهریز دنبال شود.

وی با تاکید بر پیگیری موضوعات مربوط به قریب به ۳۰ مصوبه سفر به این شهرستان؛ با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال خاطرنشان کرد: در کنار تلاش برای اتمام پروژه های در دست اقدام، تعریف پروژه های جدید برای مهریز به منظور رفع مسائل این شهرستان صورت گیرد.

فاطمی به تبیین ضرورت توجه به روستاها در کنار پیگیری کارهای بزرگ پرداخت و خطاب به مدیران استانی و شهرستانی  گفت: مدیران به جای اکتفا به گزارش های واصله، با حضور میدانی در روستا ها مسائل را بررسی کنند.

استاندار یزد در پایان اضافه کرد: امید است با انجام پروژه ها و حضور مدیران در شهرستان مهریز، سیمای تحول شهرستان به مرور رونق بیشتری پیدا کند و مهریز بیش از گذشته مسیر اعتلا، آبادانی و شکوفایی خود را طی کند.

شایان ذکر است؛ که استاندار یزد امروز جمعه؛ دهم تیرماه در معیت معاونین استانداری و مدیران کل استان عازم شهرستان مهریز شد.

وی و تیم همراه در بدو ورود به شهرستان؛ در قالب تیم هایی مجزا به مناطق مختلف این شهرستان سفر و ضمن بازدید از تعدادی از پروژه های نیمه تمام شهرستان، تعدادی از پروژه ها را مورد بهره برداری قرار دادند.

دیدار با خانواده معظم شهید والامقام ولی الله عقیلی، بازدید از ساختمان در حال احداث اورژانس ۱۱۵ مهریز، بازدید از میدان ورودی و جاده سنتو، بازدید از پروژه امداد جاده هلال احمر تنگ چنار، افتتاح مرکز جامع سلامت تنگ چنار و بازدید از پروژه پیچ بادامک از جمله برنامه های سفر استاندار به شهرستان مهریز بود.

همچینن بیش از ۸ پروژه توسط معاونین استاندار مورد بازدید و افتتاح قرار گرفت.