رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در نخستین نشست کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان این استان که در سالن جلسات ساختمان بسیج اقشار یزد برگزار شد؛ تاکید کرد: کارگروه‌های ذیل مجمع بسیجیان باید بال تفکری شوراهای رسمی در استان شوند.

به گزارش صبح ساباط؛ مجید دهقانی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در نخستین نشست کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان یزد که در سالن جلسات ساختمان بسیج اقشار یزد برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم غلامحسین دشتی وی را پایه‌گذار بحث‌های تفکری در بسیج استان یزد عنوان کرد و گفت: کارگروه‌های ذیل مجمع بسیجیان باید بال تفکری شوراهای رسمی در استان شوند.

دهقانی زاده با تاکید بر اینکه باید از فضا و ظرفیت کارگروه‌های ذیل مجمع بسیجیان استان به عنوان بال تفکری شوراهای رسمی در استان استفاده شود، افزود: اعضاء در کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان استان باید فارغ از طیف سیاسی و تعصبات اداری و نهادی با تخصص‌های خود برای حل مشکل به ارایه ایده و نظر بپردازند.

وی ماحصل گفتمان و پیگیری‌های بعدی را در نشست‌های این کارگروه‌ها مهم خواند و ابراز امیدواری کرد تصمیمات این نشست‌ها منجر به خدمت بهتر به مردم شریف استان و به تبع آن در کشور ایران اسلامی شود.

این مسئول بر داشتن اعتقاد همراه با باور قلبی در انجام کارها و تصمیم‌گیری‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: اگر هر کس به اندازه توانی که دارد قدمی رو به جلو برای کشور بردارد قطعا کار بزرگی انجام خواهد شد.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان اینکه در این نشست‌های جهادی و بسیجی باید ابعاد مختلف موضوع از زوایای گوناگون کارشناسی شود، بیان داشت: باید چالش‌ها و مشکلات اقتصادی و زیربنایی استان، از سوی اعضای این کارگروه که از بهترین‌ صاحبان ایده در حوزه‌های مختلف هستند، پس از کارشناسی دقیق در سطح استان عملیاتی شود.

دهقانی‌زاده با بررسی و آسیب‌شناسی سیستم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در نهادهای اداری و دولتی، ناامیدی و بی‌انگیزگی را دو آفت بزرگ و بلای جان اقدامات ارزشمندی دانست که در نظام اداری انجام می‌شود اما با بی‌تفاوتی از کنار آن عبور می‌کنند.
به عقیده وی، اقدامات جهادی و بسیجی در کشور کمرنگ شده است که با تشکیل این کارگروه‌ها باید جان تازه‌ای به این مهم بخشید.

وی نزدیک کردن هرچه بیشتر ظرفیت نخبگان و آحاد جامعه را یکی از اهداف مهم کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان استان برشمرد و گفت: تاکنون ایده‌های ارزشمندی از دل همین کارگروه‌ها به سطوح بالای تصمیم‌گیری در کشور رسیده و در حوزه‌های مختلف اجرایی و عملیاتی شده است.
رییس کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان استان با بیان اینکه برخی مشکلات در کشور شیرینی اقدامات دولت را که زحمات زیادی نیز برای اجرایی و عملیاتی شدن آن کشیده شده، برای مردم تلخ کرده است، اولویت‌بندی و تبیین این خدمات را وظیفه مدیران و مسئولان استانی دانست تا این اقدامات مهم و حیاتی را برای مردم بهتر نمایان سازند.

دهقانی‌زاده با توجه به تدوین برنامه توسعه هفتم کشور که متولی آن در استان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است، بیان داشت: دو حوزه اساسی در این برنامه اقتصاد و زیر بنایی بوده که باید با فکر کردن و ارایه ایده، احکامی را در این خصوص در آن لحاظ کرد.

در پایان اعضای حاضر در نخستین نشست کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان استان ضمن معرفی، به ارایه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص نحوه برگزاری، تصمیم‌گیری و عملیاتی کردن مصوبات این کارگروه پرداختند.

لازم به ذکر است؛ در این نشست سرهنگ مجید صادقی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان به عنوان نایب رییس معرفی شد.

یادآور می‌شود؛ کارگروه اقتصاد و زیربنایی مجمع بسیجیان استان یکی از گروه‌های یازده‌گانه ذیل مجموعه بسیجیان استان بوده که اعضای این گروه‌ها شامل صاحبنظران و نخبگان جامعه هستند که نسبت به احصاء مطالبات مردم در بخش‌های مختلف اقدام و جهت رفع آنها براساس اولویت راهکار ارائه می‌دهند.