رئیس کل دادگستری استان یزد از تدوین طرح طبقه بندی زندانیان خبر داد و تصریح کرد: بیشترین محکومیت در زندان استان یزد مربوط به مواد مخدر است.

به گزارش صبح ساباط؛ غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در  نشست خبری دومین جشنواره عدلیه و رسانه استان یزد، با تبریک هفته قوه قضائیه و گرمیداشت یاد و خاطره شهدای واقعه ۷ تیر و آیت الله شهید بهشتی، اظهار کرد: ابعاد شخصیت شهید بهشتی برای نسل های جدید به درستی بازگو نشده و به همین دلیل بازخوانی اندیشه علمی و تفکر جهادی شهید بهشتی یکی از برنامه هایی است که در دستور کار است.

وی با اشاره به رسالت اصحاب رسانه و جهاد تبیین، عنوان کرد: به عنوان جهاد تبیین در عرصه ای هستیم که رسانه های بیگانه یاًس و ناامیدی را در جامعه ایران و علیه مردم در ذهن ملت ایران تزریق می کند و رسانه در این زمینه رسالت بزرگی را بر دوش دارد که بتواند در مقابل این جنگ نرم بایستد.

رئیس کل دادگستری استان یزد در زمینه حفظ سرمایه اجتماعی که یکی از برنامه های راهبردی دستگاه قضائی که در سند تحول قضائی است، تصریح کرد: جلب اعتماد عمومی یکی از اهداف این برنامه است و در این راستا ادراک عمومی مخاطبان از کارآمدی  و میزان انطباق  داده های موجود در درون نظام  با اهداف کلان نظام است.

دهشیری نقش بندی هسته عمومی در ذهن مردم را ناشی از دو منبع متفاوت دانست و افزود: کارنامه و عملکرد یک نهاد و ادراک سازی رسانه ای حول محور عملکرد آن نهاد دو منبع متفاوتی است که در نقش بندی هسته اصلی اذهان عمومی بسیار تاثیرگزار است.

وی دستگاه قضا را یک نهاد مردم محور دانست و گفت: یکی از چالش های دستگاه قضائی بحث اذعان آرا است و در همین راستا اقداماتی از سوی دادگستری استان یزد انجام شده و نسبت به سال گذشته ۲٫۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس کل دادگستری استان یزد از تدوین طرح طبقه بندی زندانیان خبر داد و تصریح کرد: بیشترین محکومیت در زندان استان یزد مربوط به مواد مخدر است.

دهشیری افزود: زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب مختلف دادگاه ها به طور میانگین ۹۳ روز است که به نسبت سال قبل کاهش ۱۸ درصدی را شاهد بوده که خود رقم چشمگیری است.

وی تصریح کرد: تعداد پرونده های ورودی به دستگاه قضا استان یزد کاهشی در حدود ۲۳٫۲ درصد داشته و استان یزد در این زمینه رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.

رئیس کل دادگستری استان یزد از تعیین تکلیف ۵۴٫۵ درصد از پرونده های مسن در دستگاه قضا این استان خبر داد و گفت: از حیث کاهش پرونده های مسن ،که معیار آن وجود پرونده در دستگاه قضا بیش از یک سال است، استان یزد رتبه اول بیشترین کاهش پرونده های مسن در کشور را کسب کرده و حدود ۵۴٫۵ درصد از این پرونده ها تعیین تکلیف شد

  • نویسنده : کلماتیان