فرماندار شهرستان بهاباد در جمع مردم این شهرستان با توجه به اجرای طرح مردمی سازی و هوشمند سازی یارانه ها از سوی دولت سیزدهم اظهار داشت: اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یک انقلاب اقتصادی بزرگی در کشور به وجود آورد.

به گزارش صبح ساباط؛ علیرضا تیموری فرماندار شهرستان بهاباد در جمع مردم این شهرستان با توجه به اجرای طرح مردمی سازی و هوشمند سازی یارانه ها از سوی دولت سیزدهم اظهار داشت: اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یک انقلاب اقتصادی بزرگی در کشور به وجود آورد.

تیموری با بیان اینکه با اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها قیمت کالاهایی چون شیر، مرغ و تخم مرغ و روغن و غیره تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: البته هنوز برای این کالاها قیمت دقیقی برای بعد از اجرای طرح مشخص و تعیین نشده است.

فرماندار بهاباد ادامه داد: طرح مردمی سازی و اصلاح یارانه ها باید سال های گذشته اجرا می شد، اما دولت سیزدهم با شجاعت و جسارت و به منظور تحقق عدالت این طرح مهم اقتصادی را اجرا کرد تا بتواند ضمن توزیع عادلانه یارانه، برای افزایش قدرت خرید دهک های پایین جامعه نیز اقدام کند.

تیموری با تاکید بر اینکه دولت نمی‌تواند نسبت به نحوه توزیع یارانه‌ها بی‌تفاوت باشد؛ خاطرنشان کرد: دولت با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها قصد دارد حق مردم را به خودشان پرداخت کند.

وی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را یک الزام و راهبرد اساسی برای اصلاح اقتصاد کشور توصیف کرد و افزود: تمامی مسئولین و کارکنان دستگاه‌های اجرایی شهرستان همه باید در اجرای این امر خطیر همراهی داشته باشند.

فرماندار بهاباد با تاکید براینکه در شهرستان بهاباد هیچ کمبودی از لحاظ مواد غذائی ولبنی نداریم افزود: مادرشهرستان هیچ کمبودی از لحاظ مواد غذائی و پروتئینی نداریم و مردم هم اصلا عجله ای نداشته باشند زیرا قیمت ها در شهرستان کنترل می شود و جای نگرانی نیست.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان قرارگاه امنیت غذائی تشکیل شده است گفت در شهرستان بهاباد قرارگاه امنیت غذلئی تشکیل گردیده و ده اکیپ بااین قرارگاه در خصوص کنترل تنظیم بازارو قیمتها همکاری دارند .

فرماندار بهاباد در پایان از مردم درخواست کرد تا هرگونه تخلف و شکایتی درباره گرانی دارند با تلفن ۱۳۴ گزارشات خود را ارسال کنند تا در این زمینه از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری شود.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم به دنبال اصلاح و بهبود معشیت مردم است؛ گفت: توزیع عادلانه یارانه‌ها و اصلاح ارز ترجیحی یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است و همه در این زمینه مسئول هستیم.

تیموری با بیان اینکه سامانه هدفمندسازی یارانه مجدداً باز می شود افزود: در این رابطه از صبح شنبه سامانه هدفمندسازی یارانه مجدداً باز می شود و مردم عزیز می توانند اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری و برای یارانه ها ثبت نام کنند.