در ادامه رایزنی‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل و فصل مشارکت آمیز بحران یمن مشاور ارشد وزیر امور خارجه امروز با هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ در ادامه رایزنی‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل و فصل مشارکت آمیز بحران یمن، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه امروز با هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن بحث و تبادل نظر کرد.

در این گفتگوی ویدئویی دو طرف درباره تحولات جدید در سایه توافق دو ماهه آتش بس به بحث و گفت و گو پرداختند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان ضمن حمایت از تلاش های نماینده سازمان ملل در امور یمن در برقراری آتش بس دو ماهه، آن را فرصت بی سابقه ای برای تثبیت آتش بس و حل و فصل سیاسی بحران یمن دانست و افزود: عمل به تعهدات به صورت کامل کلید اصلی موفقیت در این زمینه است و شکست در این مرحله باعث تعمیق بی اعتمادی و پیچیده تر شدن بحران یمن در آینده خواهد شد.

وی رفع محاصره مردم یمن را گامی مهم در کاهش بحران انسانی دانسته و تحقق آن را در راستای تداوم آتش بس و حل و فصل سیاسی بحران این کشور ارزیابی نمود.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز اظهار داشت، در برهه کنونی تمرکز وی بر رفع موانع به منظور عمل به تعهدات منطبق بر توافق آتش بس دو ماهه توسط طرفین می‌باشد و در ادامه تمدید آتش بس به عنوان گام بعدی مطرح خواهد بود.

وی از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به سازمان ملل برای حل پرونده یمن تشکر به عمل آورد.