استاندار یزد اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را یکی از محورهای اصلاحات اقتصادی کشور دانست و گفت: بانک ها موظف به تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مرتبط با کالاهای اساسی شده اند.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی استاندار یزد در نشست شورای هماهنگی بانک های این استان که با موضوع مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها برگزار شد؛ گفت: تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، کشاورزی، دامی، صنایع غذایی و سایر واحدهای مرتبط؛ یکی از مسائل مهم در اجرای این طرح است.

فاطمی ادامه داد: بر اساس مصوبات بانک مرکزی کلیه بانک های استان با محوریت بانک کشاورزی موظف به تامین نقدینگی مورد نیاز برای تمام واحدهای  مرتبط با کالاهای اساسی مردم شده اند.

استاندار یزد با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده از سوی دولت برای دریافت تسهیلات و سرمایه در گردش واحدها در کمترین زمان ممکن و با ارائه سهل الوصول ترین وثیقه های موجود، خاطرنشان کرد: پیش از این امکان ارائه تسهیلات به واحدهای دارای بدهی و معوقات بانک وجود نداشت اما اکنون این محدودیت ها برداشته شده است.

وی تاکید کرد: در یک چارچوب منطقی و قانونی و در کوتاهترین زمان ممکن، سرمایه در گردش در اختیار واحدهای تولیدی استان همچون دامداری ها، مرغداری ها و صنایع وابسته قرار می گیرد.