مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: با برنامه ریزی دولت برای اصلاح نظام یارانه‌ها و ارز ترجیحی، هیچگونه افزایشی در قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیک مورد نیاز صنعت دام و طیور ایجاد نمی شود و فعالان این حوزه به هیچ وجه نگران تغییر قیمت این موارد نباشند.

به گزارش صبح ساباط؛ علی فاتحی نیا مدیرکل دامپزشکی استان یزد با بیان اینکه تلاش سازمان دامپزشکی بر کاهش قیمت برخی از محصولات دارویی نسبت به قبل است و  هدف دولت از محل اصلاح نظام یارانه ها نیز همین است؛ افزود: جای نگرانی برای دامداران و فعالان این صنعت دام طیور برای تامین اقلام دارویی مورد نیاز وجود ندارد.

فاتحی افزود: براساس اعلام سازمان دامپزشکی کشور، اکنون به میزان کافی و حتی بیش از حد نیاز کشور واکسن و دارو تولیدی دامپزشکی وجود دارد و مشکل و کمبودی در تأمین داروهای مصرفی دامپزشکی نخواهیم داشت.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: بازار کالاهایی همچون دارو و واکسن به طور کامل تحت کنترل است و اصلاح نرخ ارز ترجیحی تأثیری در قیمت های این بخش ندارد.

شایان ذکر است؛ تعداد مجتمع های دامداری استان ۹۳ باب است که در این واحدها بیش از ۸۰۰ هزار راس دام سبک و ۱۵۰ هزار راس دام سنگین پرورش داده می شود.

همچنین حدود ۱۳ هزار نفر در مجتمع های دامداری و مرغداری ها استان یزد اشتغال دارند.

  • نویسنده : بهناز عسکری