یزدی ها که همچون سایر هموطنان پس از دوسال عذم برگزاری مراسم حضوری به دلیل شیوع بیماری کرونا به خیابان ها آمده بودند خشم و انزجار خود را از اقدامات رژیم منفور صهیونیستی اعلام کردند. 

به گزارش صبح ساباط؛ جمعه آخر ماه مبارک رمضان از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز جهانی قدس اعلام شده و بر همین اساس همه ساله در این روز مسلمانان جهان در لبیک به ندای امام راحل و رهبر معظم انقلاب و همچنین دفاع از ارزش های قدس شریف در راهپیمایی این روز شرکت می کنند که البته ملت بزرگ ایران و مردم شریف استان نیز در این زمینه مستثنی نیستند.

یزدی ها که همچون سایر هموطنان پس از دوسال عذم برگزاری مراسم حضوری به دلیل شیوع بیماری کرونا به خیابان ها آمده بودند خشم و انزجار خود را از اقدامات رژیم منفور صهیونیستی اعلام کردند.

حضور مسئولان و شخصیت های مختلف استان در کنار مردم هم در این مراسم جالب توجه بود.

مهران فاطمی استاندار یزد با بیان اینکه بحمدالله امسال به برکت همت دولت سیزدهم و حضور مردم در بحث واکسیناسیون، شاهد برگزاری مراسم حضوری راهپیمایی روز قدس پس از دوسال هستیم گفت: پیام حضور حماسی امروز مردم این است که ما همچنان آماده پشتیبانی و دفاع از محور مقاومت،آرمان قدس و دفاع از فلسطین هستیم و از همه ملت های مستصعف و ستمدیده پشتیبانی خواهیم کرد.

وی افزود:مردم ما با این حضور اعلام داشتند که همچنان درصحنه هستند تا شاهد پیروزی نهایی و از بین رفتن پرچم کفر و نفاق و الحاد رژیم منحوس صهیونیستی باشیم.

فاطمی تصریح کرد: تشکر از این مردم در یک جمله نمیگنجد و امیدوارم خداوند از این ملت شهید پرور، قهرمان و آزاده تشکر کند.

علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد هم در این مراسم با اشاره به حضور چشمگیر مردم در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: این حضور که با کنترل بیماری کرونا مهیا شده نشان از وفاداری مردم به انقلاب، آرمان های امام و عهد و پیمان ملت با رهبر معظم انقلاب بوده و گواه این موضوع است که این مردم برای محو کردن رژیم صهیونیستی از کره زمین همه تلاش خود را به عرصه خواهند آورد.

وی وظیفه مسلمانان و ملت رشید ایران را حرکت در مسیر آرمان های انقلاب و امام راحل دانست و ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب چندین سال قبل فرمودند در ۲۵ سال آینده رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت و امروز اقدامات گروه های مقاومت در سرزمین های اشغالی نشان از زوال آنان است و انشالله به زودی نماز را در مسجدالاقصی خواهیم خواند.

سردار حسین زارع کمالی جانشین فرماندهی سپاه الغدیر استان نیز قدس را بخشی از هویت مسلمانان. و خط مقدم ارزش های اسلامی دانست و ابراز داشت: دفاع از قدس در حقیقت دفاع از هویت و ارزش های اسلامی و دفاع از مظلوم در برابر مستکبران عالم به ویزه رژیم کودک کش صهیونیستی است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس امام راحل آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامگذاری کردند که نشان دهنده انسجام و اراده امت اسلام در برابر صهیونیست هاست.

سردار زارع کمالی تصریح کرد: مردم متدین استان همچون سالیان گذشته در اطاعت از امامین انفلاب و حمایت از مردم آزاده فلسطین به میدان آمدند و پاسخی کوبنده به اقدامات ددمنشانه صهیونیست ها دادند که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

وی خاطر نشان کرد: امروز مردم ثابت کردند در اطاعت ارفرامبن امامین انقلاب تا آزادی قدس شریف از پای نخواهند نشست و امیدواریم به زودی نماز را پشت سر امام خامنه ای عزیز در مسجد الاقصی بر پا کنیم.

آیت الله سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه امت و مسئولان اسلامی و مردم ایران برای اجرای منویات اسلامی، فرمان امام و امروز مقام معظم رهبری تمام قد ایستاده اند گفت: مردم با این حضور برای دفاع از مردم فلسطین، دفاع از مسجد الاقصی و سرزمین فلسطین که بیش از ۱۰ میلیون نفر آواره شده اند اعلام آمادگی کردند.

وی در خصوص پیام راهپیمائی امروز به جهانیان گفت: پیام این حضور این است که تنها راه نجات مردم فلسطین مقاومت است و آنهم مقاومت مسلحانه، یعنی مقاومتی که امروز در مسجد الاقصی وجود دارد و در اطراف این مسجد و این سرزمین کاملا خودش را نشان می‌دهد.

آیت الله مدرسی تصریح کرد: انشاء الله امت اسلامی این راهبرد را که جلوداری آن به دست مقام معظم رهبری است پیوسته ادامه خواهد داد.

حاج سید احمد غلامی یکی از معتمدین اهل تسنن مهاجرین استان یزد هم با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام بین مسلمانان گفت: ما مسمان‌ها تا زمانی که با هم نباشند و برادرانه زندگی نکنند صهیونیست ها به اقدامات وحشیانه خود ادامه می‌دهند و اگر متحد شویم همانگونه که امام فرمودند اگر هرکدام یک سطل آب بریزیم اسرائیل نابود خواهد شد.

وی تاکید کرد: اسرائیل رژیم کثیف و خونخواری است که به کودکان و مردم مسلمان فلسطین در ماه مبارک رمضان رحم نمیکند بنابرابن ما مسلمان‌ها باید بیدار باشیم تا اسرائیل کثیف و آمریکای جنایتکار نتواند از مسلمانان سوء استفاده کند.

غلامی تاکید کرد: خداوند در کتابش میفرماید؛ کفار و مشرکین دشمنان مسلمانان هستند و کشورهای اسلامی باید بیدار باشند تا آمریکای جنایتکار و اسرائیل کثیف هیچ غلطی نتوانند در کشورهای اسلامی انجام بدهند.

سردار عباسعلی بهدانی فرد فرمانده انتظامی استان هم در این مراسم با اشاره به این مطلب که مردم بیش از گذشت چهل سال از انقلاب با شوری وصف ناشدنی در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شرکت کردند که این حضور دارای دو پیام است.

وی افزود: یک پیام اتحاد و همبستگی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و یک پیام هم اعلام انزجار و تنفر از رژیم آدمکش اسرائیل.

سردار بهدانی فرد تصریح کرد: به زودی زود فلسطین آزاد و مردم آواره به سرزمین مادری خود بازمی گردند و دولت جدید تشکیل می شود.

سردار اکبر فتوحی از یادگاران دفاع مقدس در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با بیان اینکه مطالبات امام راحل همواره مطالبات اسلامی بوده هماهنگونه که مطالبات رهبر معظم انقلاب هم مطالبات اسلام است گفت: قدس شریف قبله اول مسلمین جهان و متعلق به مسلمانان است و به آنان برگردانده خواهد شد.

وی افزود: آمریکای جنایتکار و انگلیس پلید به همراه هم پیمانان خود کشور فلسطین را اشغال و آنان را از خانه و کاشانه خود آواره کردند.

فتوحی علت نام گذاری آخرین جمعه ماه رمضان را پشت سرگذاشتن شب های قدر و حضور در این مراسم با صفای باطنی دانست و ابراز داشت : حضور در این راهپیمایی در کشورهای اسلامی و غیرمسلمان قوت قلبی برای نیروهای جهادی فلسطینی، نوار غزه و جنوب لبنان است.

وی تصریح کرد: همین حمایت های دلگرم کننده بود که منجر به فرار رژیم صهیونیستی از جتوب لبنان و کشیدن دیوار بتنی به دور خود شد.

فرمانده اسبق سپاه الغدیر استان با گرامی داشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: تلاش های ارزنده این شهید والامقام در ایجاد وحدت بین گروه های فلسطینی سبب شد تا رژیم غاصب صهیونیستی روز به روز به سمت زوال و نابودی گام بردارد و به خیال خام خود برای نجات از این زوال به‌دنبال ایجاد معاهده قرن است.

سردار فتوحی تصریح کرد: امروز به برکت جمهوری اسلامی رژیم صهیونیستی در شهرک های خود نیز امنیت ندارد و انجام پنج عملیات در این شهرک ها گواه آن است که ابتکار عمل و خلاقیت از دست آنان خارج شده و آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند برای کمک به این رژیم سفاک انجام دهد.

  • نویسنده : حیران