نشست هم اندیشی و هم افزایی روز قدس با حضور حجه الاسلام حسن زارع مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، صبح امروز در سالن شهید سلیمانی واحد یزد برگزار شد. 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد یزد، به مناسبت فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس نشست هم اندیشی و هم افزایی روز قدس با حضور حجه الاسلام حسن زارع مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، صبح امروز در سالن شهید سلیمانی واحد یزد برگزار شد. خرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس، نشست هم اندیشی و هم افزایی بیشتر جامعه دانشگاهی واحد یزد با عنوان « مبانی دینی نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره)» با حضور حجه الاسلام حسن زارع مئسول دفاتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد.

حجه االاسلام زارع مسئول دفاتر نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی یزد در این سخنان با استناد به آیات قرآن سوره های انتخابی از مائده ، اسراء و فرازهایی از وصیت نامه حضرت علی ع گفت ، مبانی دینی درباره دفاع از مظلومیت فلسطین گسترده است و اولویت ما در بحث آن مکانی است که قبلا قبله مسلمانان عالم بوده است که درحال حاضر مکان ظلم قرار گرفته شده است.

وی ضمن تاکید به بحث تبری و تولی در بحث مبانی دینی و اسلامی ،کنکاش در این مقوله را بسیار مهم دانست کمااینکه در دوره پیامبر اسلام و عصرجاهلیت ، مسلمانان صدر اسلام از یهودیان ظالم ، رنج و ستم بسیار دیده اند.

در ادامه نشست ، هریک ازاساتید و کارشناسان صاحبنظر به بیان دیدگاه خود در این مقوله پرداختند.