معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد به مناسبت فرا رسیدن دوم اردیبهشت ماه، سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیام تبریکی صادر کرد در بخشی از این پیام آمده است؛ افتخار امروز سپاه حضور در کنار مردم در شرایط سخت شیوع کرونا است، البته که در سختی‌های گذشته نیز سپاه در کنار مردم و در دل مردم بوده است.

به گزارش صبح ساباط؛ مهندس علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد به مناسبت فرا رسیدن دوم اردیبهشت ماه سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیام تبریکی صادر کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است‌؛

“بسم الله قاصم الجبارین”

دوم اردیبهشت‌ماه، سالروز تشکیل شجره طیبه ای است که نهال نوپای آن در سال ۱۳۵۸ و در آغازین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با تدبیر حکیمانه و دوراندیشانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و فرمان آن پیر فرزانه پس از  تصویب اساسنامه در شورای عالی انقلاب، به عنوان یکی از نهادهای قانونی و سازمان های برخاسته از متن انقلاب و مردم در ساختار نظام اسلامی به ثبت رسید.

سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با هدف پاسداری، حراست و نگهداری از ارزش ها و آرمان های انقلاب، متشکل از جوانان مومن، شجاع و دلباخته خدمت به مردم در آن زمان شکل گرفته و پیشتاز در میدان های نیاز انقلاب و کشور گام برداشت به گونه ای که امام امت در وصف این نهاد مقدس فرمودند «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» و به راستی که این سخن چه تعبیر دقیق و هوشمندانه ای بود.

اینک پس ۴۴ سال از تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پس از پشت سر گذارن دوران دفاع مقدس، حوادث و فتنه‌ های مختلف، شاهد بالندگی، اقتدار و حضور قدرتمندانه و باصلابت در عرصه های مختلف دفاعی، نظامی و خدمتگزاری این نهال نوپای ابتدای انقلاب و درخت تنومند امروز، تحت تدابیر و منویات حکیمانه و خردمندانه رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز هستیم.

افتخار امروز سپاه حضور در کنار مردم در شرایط سخت شیوع کرونا است، البته که در سختی‌های گذشته نیز سپاه در کنار مردم و در دل مردم بوده است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به غیور مردان سپاه همیشه پیروز الغدیر دارالعباده یزد و عموم مردم مومن و ولایتمدار استان، تبریک و شادباش عرض نموده، امید است این نیروی مکتبی و مردمی در سایه اتکال به قدرت لایزال الهی و تحت زعامت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بیش از پیش در راستای تحقق رسالت‌های خویش موفق باشد.

علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد

 

 

 

  • نویسنده : حیران