رئیس شورای امنیت ملی کشور گفت: به هر توطئه‌ای علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آب و خاک و مجاهدان آن، قاطعانه پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش صبح ساباط؛ احمد وحیدی وزیر کشور دولت سیزدهم که به آذربایجان شرقی سفر کرده است؛ در  مراسم گرامیداشت شهید باکری با تاکید بر اینکه ایران به هر توطئه‌ای قاطعانه پاسخ خواهد داد و با اشاره به اعتراف تاریخی مقامات آمریکایی در شکست مفتضحانه راهبرد فشار حداکثری گفت: عامل این شکست تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم عزیز و تاسی به شهداست.

وحیدی با تاکید بر پاسخ قاطع ایران به هرگونه توطئه دشمنان، ادامه داد: دشمن این موضوع را فهمیده است اما باز به اشتباه گمان می کند می تواند عزیزی از ما را به شهادت برساند و بی پاسخ بماند؛ هیهات، این چنین نیست.

رئیس شورای امنیت ملی اضافه کرد: آنچه که دشمن باید بیش از هر زمانی بداند این است که ملت سربلند و رزمندگان بزرگ ما هرگز در رصد توطئه های دشمنان و پاسخ لازم به آنها، باز نخواهند نشست و اینگونه نیست که دسیسه ها و خسارت های دشمنان را  فراموش کنند.

وی تاکید کرد: امروز همه یکدست و یکپارچه به دنبال تحقق اهداف آرمان های بلند اسلامی هستیم و راه شهدای عزیز با قدرت ادامه می یابد.

وزیر کشور با شکر خدای متعال از اینکه در نظامی مقدس با آرمان های بلند و مسیر پر افتخار شهدا زندگی می کنیم، اظهار کرد: شهدا شمع راه بشریتند.

وحیدی با بیان اینکه شهید کسی است که از خود رهیده و به خدا پیوسته است، این جمله شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد که شهدا اول در زندگی شهیدند و بعد شهید می‌شوند.

وحیدی با استناد به خطبه حضرت امیر المومنین(ع) گفت: اگر نبود آن اجلی که خداوند برای آنها قرار داده بود؛ چشم بهم زدنی ارواح بزرگ آنها در این جسم‌ها قرار نمی گرفت. پس شهید قبل از اینکه شهید شود؛ شهید است چون پرواز را آموخته و آماده پرواز است.

وی در ادامه این اظهارات به وصیت نامه شهید باکری که او را “جان آذربایجان” نامید، اشاره کرد و گفت: در این وصیت نامه آمده چقدر لذت بخش است که انسان برای دیدار پروردگارش آماده باشد.

وزیر کشور دلدادگی شهدا به خدا را نشان موحد بودنشان دانست و افزود: با گذشت ۳۷ سال عشق، محبت و خاطرات شهید باکری در دل مشتاقان و پیروانش و کسانی که دل به راه او داده‌اند، همچنان زنده است.

وحیدی با بیان اینکه باید قدردان و سپاسگزار شهدا باشیم و با تمام وجود یادشان را گرامی بداریم، تصریح کرد: شهدا به ما آموختند در مسیر هدایت، سعادت و حیات طیبه چگونه قدم برداریم.

وی با اشاره به صفات پسندیده و الهی شهید باکری، اظهار کرد: این شهید بزرگوار مخلص، شجاع، عارف، مجاهد، متفکر، متوکل و متواضع بود.
وزیر کشور همچنین با یادآوری فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص “جهاد تبیین”، اظهار کرد از جمله بینات انقلاب اسلامی، شهدا هستند و بخشی از این جهاد به این امر مربوط می شود که چگونگی حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی در مسیر رشد و توسعه تبیین شود.

وحیدی با اشاره به تلاش دشمنان برای انحراف اذهان عمومی و ایجاد تردید نسبت به حقانیت انقلاب اسلامی، اظهار کرد:  شهدا به ما می‌گویند که راه انقلاب اسلامی حق است و برای همین باید بیش از گذشته یاد شهدا را گرامی بداریم.
وزیر کشور شهدا را دلیل روشن حقانیت انقلاب اسلامی خواند و گفت: آیا نباید به روشنی مسیر انقلاب اسلامی که چنین فرزندانی را در دامن خود پرورانده است، پی ببریم؟ شهید باکری یکی از نخبگان شهداست و مسیر این شهید عزیز نشان می دهد، راه انقلاب اسلامی، راهی درست، صحیح و در مسیر الهی است.