مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با حضور معاون وزیر، استاندار و جمعی از مسئولان و فعالان حوزه گردشگری استان برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد برگزار شد.

در این مراسم که با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، استاندار، جمعی از مسئولان و فعالین حوزه گردشگری استان در باغ دولت آباد یزد برگزار شد مهران فاطمی در سخنانی با اشاره به ظرفیت های عظیم گردشگری استان گفت: یکی از این ظرفیت ها نیروی انسانی فعال در حوزه میراث فرهنگی است که از قضا از جمله ظرفیت‌های شاخص استان برای توسعه پایدار به شمار می‌رود.

استاندار یزد حمایت و تقویت حوزه گردشگری را یکی از اولویت‌های جدی مدیریت ارشد استان در دوره جدید دانست و افزود: در مسیر تعالی از تمام ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل استفاده می‌کنیم.

عالی ترین مقام اجرایی استان؛ توسعه پایدار و همه جانبه یزد را در گرو تقویت دو بال فناوری و گردشگری عنوان کرد و گفت:‌ به همین منظور بحث ایجاد معاونت جدید گردشگری برای استاندار از سوی استانداری یزد به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پیشنهاد و موافقت اولیه آن نیز اخذ شده است.

فاطمی با بیان این‌که ایجاد سازوکار قانونی برای مدیریت راهبردی و قوی‌تر در سطوح استانی برای صنعت گردشگری در دستور کار است،‌ تصریح کرد: راه‌اندازی منطقه ویژه گردشگری به عنوان یکی از اصلی‌ترین مصوبات سفر رئیس جمهور به یزد از جمله الزامات اجرایی در این حوزه است که مدیرکل جدید میراث فرهنگی در این استان باید پیگیری کند.

وی‌، مدیرکل جدید میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان را مدیری توانمند و آشنا به ظرفیت‌های استان معرفی و تأکید کرد:‌ امیدوارم با همراهی مستمر فعالین حوزه گردشگری و میراث فرهنگی هر روز شاهد شکوفایی بیش از پیش این حوزه در شهر میراث جهانی یزد باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم از خدمات سید مصطفی فاطمی مدیرکل سابق در طول دوران مسئولیت قدردانی و احمد آخوندی به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

شایان ذکر است آخوندی پیش از این مدیرکل حوزه استاندار یزد بود.

  • نویسنده : حیران