امام‌جمعه مهریز گفت: جریمه افزایش بدهی و پرداخت سود بانکی اشکال شرعی دارد اما خیلی از بانک‌ها به این موضوع کم توجه هستند.

به گزارش خبرگزاری صبح ساباط، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: حضرت فاطمه (س) یک شخصیت طراز اول و الگوی همه زنان جهان است.
وی افزود: حضرت فاطمه چهار فرزند تربیت کردند که هرکدام الگوی برای همه قشرهای مختلف دنیا هستند.
محی‌الدینی بیان کرد: رئیس‌جمهور پنج دستور سریع مهم و مفید به مدیران ارشد بانک‌ها برای اصلاح و تسهیل امور بانکی صادر کرد که امیدواریم در اجرای آن تسریع شود چرا که دوگانگی در اجرای تصمیمات رئیس جمهور باعث بی اعتمادی مردم شده و ایشان باید پیگیر اجرای دقیق این دستورات باشد.
محی الدینی عنوان کرد: جریمه افزایش بدهی و پرداخت سود بانکی اشکال شرعی دارد اما خیلی از بانک‌ها به این موضوع کم توجه هستند.

وی اذعان کرد: رئیس‌جمهور دستورات صادر شده را پیگیری، رسیدگی و پایش کند درصورتی‌که قابلیت اجرایی دارد به دستگاه های دولتی ابلاغ شود.
محی‌الدینی تصریح کرد: افرادی که مال بیت‌المال را دریافت می‌کنند و در بازپرداخت آن منظم عمل نمی‌کنند. باید به‌طورجدی با آنها برخورد کرد.

وی با اشاره به لزوم بازنگری در دستورالعمل‌های بانکی خاطرنشان کرد: این دستورالعمل‌ها باید در راستای رعایت قیود اسلامی و احکام شرعی بازنگری شود.
محی الدینی از مدیران ارشد بانک ها درخواست کرد برای پرداخت وام به افرادی که تسهیلات کلان دریافت نمی کنند سخت‌گیری‌های زیادی انجام ندهند.

  • نویسنده : چاوشیان