بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری خرانق در پنجمين جلسه علنی شورای اسلامی شهر خرانق از طرف شهردار خرانق تقدیم ریاست این شورای شد.

به گزارش صبح ساباط؛ بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری خرانق در پنجمين جلسه علنی شورای اسلامی شهر خرانق از طرف شهردار خرانق تقدیم ریاست این شورای شد.
شهردار خرانق سه هدف کلان شامل، ارتقای جایگاه شهر با توجه به حوزه گردشگری و فرهنگ و افزایش بهره‌وری شهري در تدوین بودجه مورد توجه قرار گرفته است.
عبدالرسول يزدي اولين بودجه شهرداري تازه تأسيس خرانق در سال ١٤٠١ بااولويت كارهاي عمراني و با رویکرد ارتقای کیفیت فضای شهری و افزایش تعاملات اجتماعی را تقدیم شورای شهر کرد.

وی با بیان اینکه افزایش برنامه‌ها و فضاهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با رویکرد افزایش سرزندگی و نشاط اجتماعی، تقویت الگوی پیاده محوری در هسته تاریخی شهر، توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری و افزایش سرانه تفرجگاهی از جمله برنامه های تدوین شده در لایحه بودجه خواهد بود افزود:  راهبردهای اساسی بودجه ١٤٠١  بهره‌گیری از ظرفیت های حاصل از جلب مشارکت حداکثری شهروندان در اداره امور شهر و تامین هزینه‌ها به منظور افزایش حس تعلق شهروندان به شهر، تعامل و همکاری با سرمایه‌گذارهای داخلی در اجرای پروژه‌های شهری به ویژه حوزه گردشگری و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی شهر تاريخي خرانق با ارتقای سطح کیفی خدمات، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و افزایش و تقویت سهم درآمدهای مستمر و پایدار از کل درآمدهای شهرداری و کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای ناپایدار است.

  • نویسنده : حیران