استاندار یزد با بیان اینکه تشکل‌های گردشگری استان آماده همراهی با برنامه‌ها و رویکردهای فرهنگی استان را دارند؛ بر تدوین بسته‌ای به عنوان مبنا و منشور کار در این حوزه و تعیین وظایف هر دستگاه و فعالین این بخش در قبال آن تاکید کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی استاندار یزد در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد که با حضور نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه یزد و جمعی از مسئولین در سالن کوثر استانداری برگزار شد؛ با بیان اینکه در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی، جلسات این شورا به صورت مفصل آسیب شناسی شد؛ گفت: با توجه به اینکه در آن جلسه تشکیل ساختاری جهت انجام کار کارشناسی در کمیته ها، احصاء نظام مسائل فرهنگی استان، اولویت بندی آن ها و ارائه موضوعات پخته شده، در جلسات این شورا به تصویب رسید؛ لازم بود در جلسه امروز در خصوص نحوه اجرا برنامه ها از جلسه تا قرارگیری در ریل اجرا، تعیین تکلیف شود.

فاطمی با اشاره به قرار گیری در آستانه سال جدید و عید نوروز و نوید حضور گردشگران داخلی و خارجی به استان به دنبال کاهش محدودیت‌ها اظهارداشت: در زمینه گردشگری یکسری دغدغه هایی ایجاد شده که با توجه به اینکه بعضی از موضوعات مرتبط با این حوزه جزء سر فصل های شورای فرهنگ عمومی قرار دارد باید تصمیمات لازم برای آن ها اتخاذ شود.

استاندار یزد با بیان اینکه گردشگری یکی از مزیت ها و فرصت های خوب استان است که در صورت عدم استفاده مناسب از آن، تبدیل به تهدید می شود، خاطرنشان کرد: پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری یزد در کمتر استانی وجود دارد لذا باید ضمن نگاه ایجابی به مسئله گردشگری، با برنامه ریزی مناسب آسیب های احتمالی وارده به این حوزه را سامان داد تا بتوان به بهترین نحو از این ثروت و فرصت موجود در استان، در راستای توسعه و پیشرفت استان استفاده کرد.

فاطمی در ادامه بدنه گردشگری را یکی از بخش های به شدت آسیب دیده از کرونا عنوان و با اشاره به برخی از مشکلات فعالین بخش گردشگری، گفت: بر اساس آمار ارائه شده، بیش از چهار هزار نفر در بخش گردشگری استان فعالیت می کنند لذا باید علاوه بر اینکه مباحث اقتصادی و تامین اجتماعی آن ها را می بینیم؛ مسائل فرهنگی هم حتما در کنار این مسئله، دغدغه ی ما باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه تشکل های گردشگری استان آماده همراهی با برنامه ها و رویکردهای فرهنگی استان را دارند، بر تدوین بسته ای به عنوان مبنا و منشور کار در این حوزه و تعیین وظایف هر دستگاه و فعالین این بخش در قبال آن، حداکثر ظرف یک ماه تاکید کرد.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش طرح سامان را یکی از کارشناسی ترین طرح ها در حوزه خانواده دانست و اضافه کرد: قریب به ۷- ۸ سال روی طرح سامان کار شده و طرح مذکور باید در مسیر اجرا قرار گیرد.