رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به قدرت سرایت پذیری سویه جدید بیماری کرونا نسبت به ضرورت اطلاع رسانی مداوم به مردم عزیز کشور برای جلوگیری از شیوع بیماری و پیک جدید تاکید کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید مجید میراحمدی معاون امنیتی وزیر کشور در نود و دومین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: برای تداوم روند موفق مدیریت بیماری کرونا نیازمند رعایت کامل پروتکل های بهداشتی هستیم.
وی افزود: خوشبختانه روند مناسب واکسیناسیون در کشور و استفاده از ماسک از سوی مردم جملگی باعث کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور طی ماههای اخیر شده است.

میراحمدی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه لازم است مروری دقیق بر مصوبات مرتبط با مدیریت بیماری کرونا داشته باشیم؛ تصریح کرد: طرح هوشمند سازی محدودیت ها با این محوریت تصویب شد که از محدودیت های جمعی به سمت محدودیت های فردی برویم و در این راستا بایستی اهتمام لازم از سوی دستگاههای ذی ربط نسبت به اجرای درست این طرح وجود داشته باشد.

وی در این خصوص با اشاره به فاز اول اجرایی این طرح که مربوط به دستگاههای اجرایی اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش ارائه شده حدود ۹۵ درصد کارکنان دولت واکسینه شده اند و باید سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان متولی نظارت بر این طرح باید نظارت و پیگیری دقیق درخصوص افراد واکسینه نشده به دستگاههای اداری داشته باشد و مرتب از دستگاههای مختلف گزارش اجرای طرح را بگیرد.

میراحمدی اضافه کرد: مرحله دیگر طرح هوشمند سازی محدودیت ها حمل و نقل درون شهری است و در این زمینه هم مقرر شده که همه رانندگان تاکسی های شهری واکسن تزریق کرده و در صورت عدم رعایت این اصل و مشخص نبودن وضعیت بیماری شان، پروانه فعالیت شان تعلیق می شود.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: البته از  آمار ۱۳۰ هزار واکسینه نشده در حوزه حمل و نقل درون شهری با پیامک ها و اخطارهای ارسال شده بیش از ۲۰ هزار نفر طی هفته های اخیر اقدام به تزریق واکسن کرده اند که باید این روند تا واکسینه شدن کامل این بخش تداوم یابد.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت اطلاع رسانی های مداوم و هدفمند به افکار عمومی درخصوص خطرات امیکرون اشاره کرد و گفت: نباید با عادی انگاری و کاهش رعایت اصول بهداشتی در آستانه خطر پیک جدید بیماری شویم.

وی در پایان گفت: البته وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی حوزه پیشگیری و درمان از همان ابتدا و با تجربه گیری از پیک های گذشته رویکرد پیشگیرانه را در پیش گرفته و تلاش دارد با توصیه های لازم نظیر تزریق دوز سوم واکسن، اعلام خطر نسبت به قدرت سرایت پذیری بالای بیماری و ضرورت استفاده از ماسک، سویه جدید بیماری را در کشور مهار و کنترل نماید.