رئیس ساتبا با نماینده ولی فقیه در استان یزد دیدار و گزارشی از وضعیت نیروگاه های تجدیدپذیر استان ارائه کرد.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان یزد؛ در این دیدار که با حضور استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد برگزار شد، حجت الاسلام محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، در این نشست ضمن قدردانی از توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان یزد خاطرنشان کرد: احداث نیروگاه های خورشیدی همواره مورد تاکید بوده که خوشبختانه تاکنون اقدامات مثبتی در این زمینه صورت گرفته است.

وی همچنین در راستای توسعه نیروگاه های خورشیدی نکاتی را مورد تاکید قرار داده و یادآور شد: برای اینکه احداث این نیروگاه ها، مورد استقبال بهتری قرار بگیرد باید تمهیداتی اندیشیده شود تا احداث نیروگاه های خورشیدی خانگی با نرخ ارزان تری برای مردم امکان پذیر شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد همچنین پرداخت بدهی معوقه نیروگاه ها را خاطرنشان کرد و افزود: برای اینکه بخواهیم سرمایه گذاران از احداث نیروگاه های خورشیدی استقبال بهتری کنند باید این نکات را مورد توجه قرار دهیم و شرایط احداث آنها را تسهیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان یزد از نظر فضا و تابش خورشید، زمینه و آمادگی مناسبی جهت احداث نیروگاه خورشیدی را دارد، ابراز امیدواری کرد تا تفاهم نامه منعقد شده مابین ساتبا و استانداری یزد با جدیت و پشتکار دنبال شود و با پیگیری جدی مسئولین مربوطه، توسعه بیش از پیش نیروگاه های خورشیدی را در استان یزد شاهد باشیم.

محمود کمانی رئیس ساتبا نیز در این دیدار با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین نیروگاه خورشیدی کشور در استان یزد قرار گرفته اما این میزان تنها بخش کوچکی از ظرفیت استان است، خاطرنشان کرد: از این رو ساتبا به خاطر پتانسیل بالا و وضعیت مناسب شبکه برق استان یزد، آماده پذیرش سرمایه گذاران علاقمند در این استان است.
وی ضمن اشاره به هدف گذاری احداث ده هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در دولت سیزدهم، ابراز امیدواری کرد تا با استقبال سرمایه گذاران، سهم مناسبی از این ده هزار مگاوات در استان یزد احداث شود.

کمانی همچنین با اشاره به تفاهم نامه عقد شده مابین ساتبا و استانداری یزد خاطرنشان کرد: با عقد این تفاهم نامه، ضمن کاهش موانع سرمایه گذاری انرژی های تجدیدپذیر، شرایط اتصال به شبکه تسهیل و اقدامات مورد نیاز جهت کسب حداکثر میزان بازدهی شبکه، اجرا خواهد شد.