امام جمعه مهریز گفت: غیرت دینی نعمتی از سوی خداوند بوده و راه نجات کشور است.

به گزارش صبح ساباط از مهریز، حجت السلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به دغدغه‌ رهبرمعظم انقلاب در زمینه غیرت دینی گفت: معظم له در این‌خصوص با ملت‌ها اتمام حجت کرده‌ و توجه به این مسئله را  راه نجات کشورها دانستند.

وی غیرت را به معنی احساس اجتماعی و دفاع از حریم ارزش های دینی که از سوی خدا به بندگانش هدیه داده شده است برشمرد و ابراز داشت: افرادی که از کشور خود در مقابل ظلم دفاع و تهدیدات سخت و تمامیت ارضی دفاع می کنند غیرت ملی و دینی دارند.

محی الدینی با بیان اینکه نترسیدن از تهدیدات دشمنان و تسلیم نشدن در برابر زورگوییها به معنای غیرت سیاسی است عنوان کرد: غیرت دینی نیز یعنی ایستادن در مقابل هرگونه تهدید مربوط به مسائل دینی که مهم‌ترین مسئله هر کشوری است و اکنون دشمنان دقیقاً روی این نقطه متمرکز شده‌اند و راه نجات ملت‌ها غیرت دینی خواهد بود.

وی تاکید کرد: حریم خصوصی خانواده برای یک مرد باید مهم قلم داده شود و اگر در این مورد بیشتر غیرت به خرج داده می شد نتیجه آن این بدحجابی ها و ولنگاری ها در جامعه نبود متاسفانه امروز در فضای مجازی حرمت‌ها شکست شده و تصاویر خصوص و خانوادگی بدون هیچ حد و مرزی به نمایش گذاشته می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به غیرت انقلابی اشاره و تصریح کرد: حفظ  ارزش‌های انقلابی در آستانه دهه فجر از واجبات است نباید اجازه دهیم به افراد سودجو، حرکت ها و کارهای که برای انقلاب انجام شده است وارونه جلو دهند.

امام‌جمعه مهریز در ادامه  به هفته شوراهای آموزش‌وپرورش اشاره کرد و افزود: بدون شک آموزش‌وپرورش مهم‌ترین ارگان در تعلیم و تربیت اسلامی است.

محی الدینی ادامه داد: تلاش دشمن در از بین بردن این نهاد بسیار زیاد است لذا آموزش‌وپرورش باید برنامه‌های فرهنگی و خوراک‌های ارزشی در خصوص تعلیم و تربیت بر اساس منشور منظمی را ارائه دهد.

  • نویسنده : چاوشیان