رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: تا پایان مهرماه سال جاری، تعداد واحدهای دارای جواز تاسیس در استان یزد که پیشرفت فیزیکی آنها به بالای 60 درصد رسیده، یک‌هزار و 111 مورد شد

به گزارش صبح ساباط؛ محمدرضا علمدار یزدی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحدهای صنعتی دارای جواز تاسیس در استان یزد اظهار داشت: بر اساس آخرین برآوردهای انجام شده تا پایان مهرماه سال جاری، میزان پیشرفت فیزیکی ۱۶۶ واحد صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری ۵۴۷۵۲۳۱۴ میلیون ریال و پیش‌بینی اشتغالزایی ۱۱ هزار و ۶۵۰ نفر به ۲۰ تا ۴۰ درصد رسیده است.

وی عنوان کرد: همچنین میزان پیشرفت فیزیکی ۲۸۰ واحد با پیش بینی سرمایه گذاری ۶۱۴۷۹۷۲۰ میلیون ریال و پیش‌بینی اشتغالزایی ۱۰ هزار و ۴۹۵ نفر به ۴۰ تا ۶۰ درصد رسیده است.

علمدار یزدی یادآور شد: یک‌هزار و ۱۱۱ واحد صنعتی استان یزد با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۲۷۸۱۹۵۹۴ میلیون ریال و پیش‌بینی اشتغالزایی ۳۹ هزار و ۲۸۱ نفر نیز تا پایان مهرماه سال جاری به پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۹۹ درصد رسیده اند و تعدادی از این واحدها در آستانه بهره برداری قرار گرفته اند.

گفتنی است؛ در حال حاضر ۳ هزار و ۹۳ واحد صنعتی در استان یزد دارای پروانه بهره برداری هستند که این واحدها برای بیش از ۱۰۱ هزار نفر شغل ایجاد کرده اند.