فرمانده سپاه الغدیر در نشست خبری هفته بسیج گفت: با توجه به ماموریت بسیج جهت حل مشکلات از همین جا از ستادهای راهبردی استان های اصفهان، و چهارمحال و بختیاری دعوت میکنم به یزد سفر کنند تا با ستاد راهبردی یزد با یکدیگر بنشینند و در خصوص موضوع آب گفتمان سازی کرده و راه حل بیاندیشند.

سرتیپ دوم پاسدار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان، پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت چهل و دومین سالگرد گرامی داشت هفته بسیج در مسجد ملااسماعیل یزد  با بیان اینکه قاطبه ملت شریف ایران بسیجی هستند گفت: بعد از انقلاب صنعتی فرانسه؛ بشر مکتب هابی را در مدیریت جوامع در زمینه های سیاسی، اجتماعی اقتصادی و …..طراحی کرد تا بتواند حکمرانی خوبی را برای خود ترسیم کند اما هیچ کدام از این مکتب ها نتوانست جوابگوی بشر باشد و نهایتا کار به جایی رسید که امروز دانشمندان دنیا معتقدند انسان به عنوان ویرانگر زندگی خود شناخته می شود و هیچکدام از این مکتب ها نمی تواند سعادت بشر را رقم بزند

وی افزود: در نهایت در میان همه دیدگاه های مادی امام راحل مکتبی را به وجود آورد با عنوان مکتب بسیج؛ که کمترین هزینه و بیشترین برکت ها را داشته چرا که برگرفته از زندگی بهترین افراد عالم یعنی حضرات معصومین است.

نگاه بسیج در حوزه حکمرانی؛ نگاه به همه حوزه های بشری است

سردار پورشمسی؛ نگاه بسیج در حوزه حکمرانی را نگاه به همه حوزه های بشری دانست و ابراز داشت: این مکتب با آن اندیشه حکمرانی حضرت امام به وجود آمد و در طول چهار دهه از انقلاب نشان داده مدل موفقی در عرصه های گوناگون بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان خدمات گوناگون بسیج در اعتلای ایران اسلامی تصریح کرد: برخی بسیج را منحصر به اقدامات نظامی میدانند اما بسیج در همه زمینه ها افتخار آفرین بوده و اصلا ستادی با عنوان ستاد راهبردی متشکل از ۱۱کارگروه در باب موضوعات مختلف تشکیل داده است.

فرمانده ارشد نظامی استان تاکید کرد: بسیجیان در این ۱۱کارگروه تخصصی با عنوان هئیات اندیشه ورز به بررسی مسائل و ارائه راه حل ها می پردازند که در نهایت این راه ها در دبیرخانه شهید مدرس متشکل از نماینده ولی فقیه در استان به عنوان رئیس و مسئولان و نمایندگان مجلس جمع بندی و جهت پیگیری در مجلس و دولت مطرح می گردد.

 در موضوع آب به دنبال گفتمان سازی هستیم

پورشمسی در خصوص اقدامات انجام شده درباره آب استان اظهار داشت: ما در موضوع آب به دنبال گفتمان سازی هستیم چرا که مسئله آب تنها مربوط به یزد و اصفهان نیست و متاسفانه اکثر استان ها با این معضل روبرو هستند بنابراین باید همه مردم باور کنند که دیگر به مانند گذشته نمیتوان آب مصرف کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به ماموریت بسیج جهت حل مشکلات از همین جا از ستادهای راهبردی استان های اصفهان، و چهارمحال و بختیاری دعوت میکنم به یزد سفر کنند تا با ستاد راهبردی یزد با یکدیگر بنشینند و در خصوص موضوع آب گفتمان سازی کرده و راه حل بیاندیشند.

فرمانده سپاه استان از تخصیص ۹۲میلیارد تومان اعتبار به قرارگاه محرومیت زدایی یزد خبر داد و ابراز داشت: تاکنون از این میزان اعتبار ۲۲میلیارد آن محقق شده که البته تمرکز قرارگاه نیز در حوزه روستایی است.

وی افتتاح ۴کارگاه اشتغال زایی در شهرهای یزد، تفت، مهریز و روستای منشاد در هفته بسیج را یکی از اقدامات بسیج سازندگی عنوان و تصریح کرد: ۱۳کارگاه به همت بسیج سازندگی آماده خواهد شد که بیشتر در حوزه مشاغل خانگی است و این چهارکارگاه نیز در زمینه قالی بافی، خیاطی و پرورش ماهی فعالیت دارند.

واکسیناسیون ۸۶ هزار یزدی به همت بسیج جامعه پزشکی استان 

فرمانده سپاه الغدیر استان در بخش دیگری از سخنانش به دست یابی رتبه برتر مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید میرجلیلی به همت بسیج جامعه پزشکی اشاره کرد و گفت: در این مرکز ۸۶ هزار نفر در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند

برگزاری اجلاسیه نماز نیروهای مسلح استان با حضور دکتر صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، گردهمایی بسیجیان با حضور یکی از مسئولان ارشد کشوری، افتتاحیه کنگره هزار شهید دانش‌آموز استان و اهدای ۵۰تبلت ایرانی به دانش آموزان نیازمندان همزمان با آن و اجرای ۱۵۰۰عنوان برنامه در هفته بسیج از دیگر مواردی بود که فرمانده سپاه الغدیر استان در این مراسم به آن اشاره کرد.

  • نویسنده : حیران