زورخانه دانش آموزی و باشگاه ورزشی سما با حضور معاون آموزش های عمومی و مهارتی سما کشور در مرکز آموزشی و فرهنگی سما یزد افتتاح شد.
به گزارش صبح ساباط؛ زورخانه دانش آموزی و باشگاه ورزشی سما با حضور معاون آموزش های عمومی و مهارتی سما کشور در مرکز آموزشی و فرهنگی سما یزد افتتاح شد.
سید محمد بطحایی در مراسم افتتاح زورخانه دانش آموزی سما گفت: جامعه نياز به فارغ التحصيلاني دارد كه در همه زمينه ها مهارت لازم را آموخته باشند و تنها به نخبه علمي كه در يك بعد رشد كرده نياز ندارد، دانش آموزان همانگونه که به مهارت دانشي و علمي نياز دارند، براي رشد همه جانبه، بايستي در ساحت ها  و مهارت های ديگر مانند مهارت ورزشي، اعتقادي، ايماني و … آموزش لازم را ببيند و مدارس سما براي تحقق اين امر پيشتاز است.
وی ضمن تشكر از مجموعه سما يزد در رابطه با راه اندازي زورخانه دانش آموزي ادامه داد: راه اندازي اولين زورخانه دانش آموزي كه با زحمات فراوان حاصل شده است، پاسخگو و تامين كننده رشد همه جانبه دانش آموزان در ساحت ورزشي و جسماني و همچنين رشد مهارت هاي اعتقادي و ايماني است.
 ساعت ورزش در مدارس سما از ساعات كليدي و مهم فرهنگي و تربيتي  است

حجت الاسلام و المسلمین معتمدی نیز در در مراسم افتتاحیه باشگاه ورزشي سما گفت: ورزش از محورهاي مهم سند تحول بنيادين آموزش و پرورش است و عاملي مهم در جهت رشد روح و روان انسان  مي باشد.

وي ادامه داد: لازم است كه يك ورزشكار با روحيه و منش پهلواني، روحيه ايثارگری و مردم داري و توجه به ديگران را نیز در خود پرورش دهد

.معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی در پايان گفت: ساعت ورزش در مدارس سما از ساعات كليدي و مهم فرهنگي و تربيتي است.
نيازمند توسعه ورزش هاي پهلواني و زورخانه اي هستیم
محمدرضا دهقاني رياست دانشگاه آزاد اسلامي و شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد در اين مراسم گفت: خدا را شاكريم كه زورخانه دانش آموزي را افتتاح نموده و اين زورخانه مزين به نام شهيد شاخص و پهلوان، شهيد ابراهيم هادي مي باشد.
وی ادامه داد: اگر بخواهيم فرهنگي ايراني را كه با فرهنگي علوي و پهلواني آميخته است، نگهداري نمائيم، نياز به نگهداشت و توسعه ورزش هاي پهلواني و زورخانه اي است.
 محمدرضا رحيمي معاون آموزش های عمومی و مهارتی یزد هم گفت: نگاه راهبردی وکلان مدارس سما توجه ویژه و توامان به دو مقوله آموزش و تربیت است و از آنجا که طبق احادیث اسلامی، عقل سالم در بدن سالم است، سما یزد چندین سال متوالی است که نگاه فعالانه تر و ویژه به مقوله تربیت بدنی و توسعه ورزش در بین دانش آموزان دارد.
وی ادامه داد: با توجه به منویات با برکت مقام معظم رهبری و لزوم مجهز نمودن جوانان به سه امر تحصیل  تهذیب و ورزش، بر آن شدیم با برنامه ریزی به عمل آمده و در راستای نیل به اهداف سازمانی، ضمن نگاه نو به امر آموزش ترکیبی، به موضوع بعد روانی و جسمانی دانش آموزان هم توجه ویژه تری به خصوص در دوسال اخیر و کمتر شدن فعالیت جسمانی دانش آموزان به دلیل وضعیت کرونایی، داشته باشیم، لذا با جدیت و با تلاش وافر و برقراری تعامل سازنده با نهادهای مربوطه در سطح استان، برای نخستین بار اولین زورخانه دانش آموزی در سطح مدارس استان در مدارس سما یزد راه اندازی و با حضور مسئولان افتتاح شد.
ضمنا با توجه به لزوم برخورداری نسل جوان از روحیه پهلوانی و تهذیب و به دنبال برگزاری یادواره شهدا کبوتران سمائی در این مرکز، نام این زورخانه به نام پهلوان شهید ابراهیم هادی نامگذاری گردید.
معاون آموزش های عمومی و مهارتی یزد تصریح کرد: چندین سال متمادی است که در اين مرکز و در رشته های مختلف ورزشی به دانش اموزان سمائی و غیر سمائی ارائه خدمات اموزشی و ورزشی صورت می گیرد، لذا بر آن شدیم برای انجام کار هدفمند و تاثیرگذار و مستمر و با بهره گیری از تجارب سالیان اخیر، باشگاه ورزشی سما، به عنوان اولین باشگاه ورزشی دانش اموزی را نیز در سطح استان راه اندازی نمائیم.

اکنون با صدور مجوز و افتتاح باشگاه ورزشی سما  در کلیه مقطع تحصیلی به ویژه مقطع ابتدایی و در رشته های ورزشی فوتسال،  واليبال،بسكتبال، هاكي و تكواند به دو گروه برادران و خواهران خدمات ورزشی ارائه می شود.
وی درخصوص کلنگ زنی زمین چمن سما خاطر نشان کرد: مرکز سما یزد همه امکانات لازم جهت ارائه خدمات به دانش آموزان در زمینه آموزشی و تربیتی را داراست و تنها مکان مورد نیاز برای این سالن ورزشی سرپوشیده ۲۰۰۰ متر مربعی ، زمین چمن مصنوعی بود که بتواند خدمت جامع تری به دانش آموزان ارائه نماید، لذا با هماهنگی و تعامل سازنده با مسئولان استانی و کشوری زمینه تاسیس زمین چمن مصنوعی ویژه ورزش های هاکی و فوتبال فراهم کردیم.

پايان بخش اين مراسم نشست صميمي دكتر مهران فاطمي استاندار يزد با دكتر بطحائي معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي و دكتر دهقاني  رياست دانشگاه آزاد اسلامي استان يزد و تبادل نظر در رابطه با پتانسيل ها و ظرفيت هاي موجود در استان يزد و تعامل دانشگاه و مدارس در موضوعاتي  مانند  موضوع جوانان، جاذبه هاي تاريخي و توريستي، نيازهاي استان در زمينه صنعت، تربيت تكنسين آچار به دست ماهر  و شركت هاي دانش بنيان  بود.

گفتنی است در این مراسم سيدمحمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست سازمان سما،حجت الاسلام و المسلمین سيدوحيد معتمدی معاون فرهنگی، هنري و تربیتی، دکتر مصطفی مبلغی معاونت هماهنگي، دکترسيدمحمد رستگاری فرمانداری یزد، مصطفي خليلي  معاونت تربيت بدني و سلامت  ادراه كل آموزش و پرورش استان، دکتر مسعود شريعتي مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان، دكترسيداحمد هاشمي معاونت توسعه ورزش اداره كل ورزش و جوانان استان، دكتر عباس الوانساز معاونت ورزش همگاني اداره ورزش و جوانان شهرستان يزد، دکتر محمدرضا دهقانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان و دکتر محمدرضا رحیمی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان و دیگر مسئولان ارشد استانی و شهرستانی حضور داشتند.