نشست ائمه جمعه استان یزد با استاندار جدید در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ نشست ائمه جمعه استان یزد با استاندار جدید در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد برگزار شد که در این نشست؛ آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد و امام جمعه این استان ضمن تاکید بر همراهی و همکاری با مسئولین استان جهت رفع مشکلات؛ اظهار داشت: دستگاه های مختلف از جمله آموزش و پرورش جهت کادرسازی و تربیت نیروهای متعهد و متخصص در زمینه های مختلف تلاش کنند تا در آینده جهت تأمین نیروی انسانی متخصص دچار مشکل نباشیم.

وی با بیان اهمیت توجه به فرهنگ عمومی جامعه و تقویت شورای فرهنگ عمومی استان، گفت: در تمام موارد و موضوعات باید به فرهنگ جامعه توجه ویژه ای داشته باشیم و الا با تغییر تدریجی ذائقه مردم، سنت های الهی و فرهنگ بومی و محلی از بین خواهد رفت.

امام جمعه یزد با اشاره به کاهش جمعیت کشور افزود: با توجه به آمار پایین زاد و ولد و آمار نگران کننده سقط جنین در کشور، در آینده نه چندان دور دچار مشکل خواهیم شد و بحران جمعیت، آینده کشور را تهدید می کند و لازم است برای این موضوع نیز برنامه ریزی صورت بگیرد.

ناصری افزود: در زمینه تربیت نسل آینده می بایست به آموزش و پرورش و به ویژه دانشگاه فرهنگیان که تربیت فرزندان و آینده سازان این کشور به دست آن هاست، توجه جدی شود.

مهران فاطمی استاندار یزد نیز در این نشست با بیان اینکه ائمه جمعه محور فرهنگی جامعه هستند، اظهار داشت: امروز اولویت کشور سلامت و معیشت مردم است ولی همگام با آن ، توجه به مسائل فرهنگی نیز اساسی است و باید همراه با هم تقویت شوند و در کنار مسائل عمرانی و اقتصادی، مسئله فرهنگ نباید گم شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ائمه جمعه و جماعات در بین مردم حضور داشته و با مشکلات و دغدغه های مردم در مناطق مختلف از نزدیک آشنا هستید به همراهی شما در رصد و انتقال مشکلات؛ جهت رفع آن ها، نیاز داریم.

استاندار یزد بیان داشت: جهت بررسی مشکلات شهرستان ها و تکمیل پروژه ها، به صورت مستمر به شهرستان های استان سفر کرده و از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار خواهیم گرفت.

فاطمی تصریح کرد: این دولت محکوم به موفقیت است و مردم به این دولت و مسئولین جهت رفع مشکلات امید بسته اند و تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا رضایت خداوند متعال و مردم استان را جلب نمائیم.

در ادامه این نشست ائمه جمعه استان ضمن تبریک به استاندار جدید به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان پرداختند و آمادگی مجدد خود را جهت همکاری با مسئولین استان اعلام کردند.

توجه به تحصیل، اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان، توجه به گردشگری استان و تهیه پیوست فرهنگی برای آن، توجه به شایسته سالاری در عزل و نصب ها، هماهنگی و همکاری بیشتر نهادها و سازمان های فرهنگی استان با هم، کار و تلاش مضاعف مسئولین و برگرداندن امید به جامعه، حمایت از تولیدات با کیفیت داخلی از مهم ترین مباحث مطرح شده توسط ائمه جمعه استان در نشست با استاندار بود.