امام جمعه مهریز گفت: هم اکنون باید نظارت ها بر بازار و سفره مردم بیشتر باشد چرا که مشکل اصلی آنها است.

به گزارش صبح ساباط از مهریز، حجت السلام عبدالرضا محی الدینی امام جمعه مهریز در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک ماه ربیع الاول اظهار کرد: هجرت پیامبر از مکه به مدینه نقطه عطفی در تاریخ فرهنگ اسلام است.

وی به شب لیله المبیت اشاره کرد و افزود: در این شب امیر المومنین با خداوند معامله کرد و به جای پیامبر در جای ایشان خوابید که این جانبازی باعث سرافرازی اسلام و مسلمین شد.

محی الدینی با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی بیان کرد: امنیت در حال حاضر برای همه دنیا از اهمین فوق العاده ای برخوردار است که با تلاش و کوشش سربازان گمنام و نیروی انتظامی این امر در کشور ایران به درستی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه یکی از نعمت های الهی که به بشریت داده شده امنیت است؛ تأکید کرد: مهمترین سازمان که این وظیفه‌ی مهم را بر دوش گرفته دارد نیروی انتظامی است که باید قدران آنها باشیم.

محی الدینی خاطرنشان کرد: اگر امنیت در کشوری وجود نداشته باشد باعث به وجو آمدن استرس اضطراب و عدم استفاده از امکانات در آرامش کامل می شود.

وی یادآور شد: راحتی امروز فرزندان، ناموس و کاسب کارها همه مدیون برقراری امنیت از سوی نیروی انتظامی، مسلح و بسیج شهر و استان و در نهایت کشورمان هستیم.

خطیب نماز جمعه مهریز تصریح کرد: هرچند در کشور ایران مانند کشور های دیگر ضعف های وجود دارد اما نقاط قوت ملت و کشور ایران خیلی بیش تر از ضعف‌های آنها است.

محی الدینی عنوان کرد: شهرستان مهریز از نظر حوزه استحفاضی بسیار گسترده است و این کار نیروهای انتظامی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و برقراری امنیت و نظم بسیار سخت می کند.

وی با تبیین سخن رهبر انقلاب اسلامی گفت: بعضی از کشورهای اروپایی امنیت را عاریه و قرض می گیرند و درنتیجه سیلی محکمی از آن کشور ها خواهد خورد.

امام جمعه مهریز ادامه داد: رئیس جمهور ایران اولویت کار خود را حل مشکلات مردم به ویژه قوت سفره و اقتصاد آنها قرار دهد.

وی بیان کرد: فرمانداران و استانداران جزی از مجموعه نظام هستند که باید در ابتدای امر درد مردم را به خوبی تشخیص دهند و سپس آن را درمان کنند.

محی الدینی به وزرای رئیس جمهور توصیه کرد: افرادی را برای منصب دولتی انتخاب کنند که به مردم امید دهند و انتخاباتی از روی تحقیق و بررسی دقیق داشته باشند .

وی به بلاتکلیفی شهردار مهریز اشاره و عنوان کرد: هنوز با طی گذشت دو هفته شهردار مهریز مشخص نشده است و این عواقب جبران ناپذیری دارد که دوش به چمش مردم مهریز می رود.

محی الدینی با بیان اینکه صدا و سیما در اشاعه فرهنگ اسلامی به خوبی عمل نکرده است یادآور شد: ترویج تجمل گرایی، بد حجابی، بی حجابی و ترویج فساد و فحشا، عدم فرزند آوری از فرهنگ سازی های غلط صدا و سیما است که در دولت سیزدهم باید تغییر کند.

امام جمعه مهریز از صدا و سیمای استان ها در خواست کرد: باید به ترویح فرهنگ اتحاد و همبستگی میان شهرها بپردازند تا از به وجو آمدن اختلاف و درگیری در بین آنها جلوگیری و باعث آبادانی کشور و استان و شهرستان خود شوند.

وی به مسئله سگ گردانی در سطح این شهرستان اشاره کرد و گفت: هم اکنون در جامعه ایرانی اسلامی سگ جزءی از اعضای خانواده افراد شده و به عنوان یک فردی که نیاز به غذای جداگانه اورژانس شناخته شده است.

محی الدینی به حضور شهید حسن یاوری در شهرستان مهریز اشاره و عنوان کرد: شهید تازه تفحض شده که بعد ۳۷ سال به وطن باز گشته ارزش و الگوی زیبا برای دانش آموزان است.

وی ادامه داد: حضور این شهید ۱۵ ساله بوی شهادت و ایثار را در جای جای شهرستان مهریز به مشام همشهریان رساند و از برکات این شهید بزگوار همه استان یزد بهرمند شدند.

  • نویسنده : چاوشیان